Toyoty najszybsze w Kenii

Obrońca tytułu Francuz Sebastien Ogier (Toyota Yaris WRC) wygrał Rajd Safari, szóstą rundę mistrzostw świata. Drugie miejsce ze stratą 21,8 s zajął Japończyk Takamoto Katsuta (Toyota Yaris WRC), a trzeci był Estończyk Ott Tanak (Hyundai I20 WRC) - strata 1.09,5.

Ogromnego pecha miał Belg Thierry Neuville (Hyundai I20 WRC), który był liderem z przewagą prawie jednej minuty nad Katsutą przed niedzielnymi pięcioma odcinkami specjalnymi. Na pierwszym porannym Hell's Gate 1 (5,63 km) Belg po uderzeniu w kamień uszkodził przednie zawieszenie.

Udało mu się jeszcze dojechać do mety tego OS-u, ale awaria była na tyle poważna, że musiał się wycofać. Po jego "przygodzie" liderem został Japończyk, którego na kolejnej próbie wyprzedził Ogier.

Dzięki 53. zwycięstwu w rundzie WRC Francuz umocnił się na pozycji lidera mistrzostw świata. Ogier walczy o ósmy w karierze tytuł.

Załoga Daniel Chwist/Kamil Heller, która w sobotę uszkodziła zawieszenie Forda Fiesta Rally3 na czwartym kilometrze OS8 Elmenteita (14,67 km)  wróciła na trasę w niedzielę. Ostatecznie  Polacy zajęli w klasyfikacji generalnej 17 miejsce a w klasie WRC3  czwarte.