Robert Kubica wystartuje w serii wyścigów długodystansowych

Kubica wraca do regularnych startów w wyścigach! Zobaczymy go w barwach zespołu ByKOLLES Racing podczas rozpoczynającego się sezonu mistrzostw świata w wyścigach długodystansowych.

"Po moich startach w rajdach szukałem czegoś jak najbardziej zbliżonego do Formuły 1. I dokładnie to znalazłem za kierownicą samochodu klasy LMP1" - powiedział Robert Kubica. "Z końcem zeszłorocznego sezonu wyścigów długodystansowych, miałem okazję przejechać pierwsze okrążenia CLM P1/01. Szybko poczułem się pewnie w tym samochodzie i zacząłem wykręcać coraz lepsze czasy. Jestem pewien, że wraz ze zdobywanym doświadczeniem, będę w stanie wycisnąć z auta jeszcze więcej. Nie mogę doczekać się prologu na torze Monza i rozpoczęcia sezonu na Silverstone."

Reklama

Polski kierowca dodał jeszcze: "ByKOLLES Racing będzie stale ulepszał bolid w czasie sezonu i cieszę się, że mogę być częścią tego zespołu. Wyścigi długodystansowe odbywają się na torach, które znam jeszcze z moich startów w Formule 1. Jedynym wyjątkiem jest Le Mans - słyszałem bardzo dużo dobrego o tym obiekcie i bardzo cieszę się na myśl o moim pierwszym tam wyścigu".

Z kolei drugi kierowca, Olivier Webb, nazwał Kubicę "legendą" i powiedział, że cieszy się na myśl o kolejnym sezonie w barwach zespołu ByKOLLES. "Świetną wiadomością jest też to, że od teraz w naszym bolidzie będzie pracował silnik Nismo. Konkurencja wśród prywatnych zespołów w klasie LMP1 będzie w tym roku bardzo zacięta, ale mamy nadzieję, że uda nam się wystarczająco zoptymalizować samochód".

Pełen optymizmu jest również Boris Bermes, Head of Operations w ByKOLLES Racing: "Robert ze swoim doświadczeniem i imponującymi czasami, z pewnością poprawi wyniki naszego zespołu. Duże nadzieje pokładamy także w Oliverze, który bardzo dobrze radzi sobie na torze i powinien bez problemu dogadywać się z Kubicą. Niedługo ogłosimy także, kto będzie trzecim kierowcą. Mamy nadzieję na naprawdę dobre występy w tym sezonie".

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama