Reklama

Rajdowe mistrzostwa świata w Rosji?

Prawdopodobnie za dwa lata jedna z rund rajdowych mistrzostw świata zostanie rozegrana w Rosji - uważa jeden z najbogatszych ludzi na świecie, bankier Władimir Antonow.

Na początku marca należąca do Antonowa londyńska firma marketingowa Convers Sports Initiatives kupiła North One Sport, promotora rajdowych mistrzostw świata i przejęła wszystkie obowiązki i prawa. Jednym z nich jest możliwość wpływania na projekt kalendarza na nowy sezon.

"Wprowadzenie do kalendarza mistrzostw świata rund w Rosji i krajach bałtyckich jest jednym z naszych celów. Już nad tym pracujemy, choć zadanie nie jest łatwe. Jesteśmy w kontakcie z rosyjską federacją, która przygotowuje projekty kilku tras. Która z nich zostanie wybrana, trudno przewidzieć. Mistrzostwa na pewno trafią do Rosji, ale najbardziej realny termin to rok 2013" - powiedział Antonow.

Reklama

Kupno North One Sport było dla urodzonego w Uzbekistanie miliardera kolejną motoryzacyjną inwestycją. Wcześniej Antonow kupił Spykera i Saaba. Prywatnie jest pasjonatem rajdów i wyścigów, startuje zabytkowym Saabem w imprezach dla samochodów historycznych.

Kalendarz rajdowych mistrzostw świata na sezon 2012 ma zostać zatwierdzony przez Światową Radę Sportów Motorowych FIA najpóźniej do końca marca tego roku. Na liście zgłoszeń organizatorów jest Rajd Polski, który dotychczas tylko raz - w 2009 roku był rundą mistrzostw świata.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy