Rajd Świdnicki-Krause zakończony. Walka o zwycięstwo do ostatnich metrów

W Świdnicy zakończył się 50. Rajd Świdnicki-Krause, pierwsza runda tegorocznych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Najszybszym kierowcą okazał się Kacper Wróblewski (Skoda Fabia Rally2), który triumfował w Świdnicy po raz drugi z rzędu.

Drugie miejsce wywalczył z minimalną stratą 3,6 s zajął Grzegorz Grzyb (Skoda Fabia Rally2), a trzecie miejsce zajął Szwed Tom Kristensson (Hyundai I20 R5) - strata 34,4 s.

Wróblewski prowadzenie w rajdzie objął po przedostatnim odcinku specjalnym Rościszów - Walim, na którym o 3 s był szybszy od lidera Grzyba.

"Jestem bardzo zadowolony, wygrać z tak doświadczonym kierowcą jak Grzegorz, to naprawdę coś" - mówił na mecie zwycięzca.

Z dziesięciu rozegranych odcinków specjalnych Wróblewski wygrał cztery, w tym ostatni, na którym Grzyb był drugi.

"Jesteśmy na mecie i to najważniejsze. Ten ostatni odcinek zupełnie mi nie leży" - wyjaśnił Grzyb.

Drugą rundą mistrzostw Polski będzie zaplanowany w dniach 21-22 maja szutrowy Rajd Podlaski, a trzecią także szutrowy Rajd Polski z bazą w Mikołajkach (10-12 czerwca). Polski będzie także rundą mistrzostw Europy.

W klasyfikacji RSMP liderem jest Wróblewski - 35 pkt, przed Grzybem - 28 pkt i Kristenssonem - 24 pkt.