Reklama

Rajd Finlandii bez Kuchara

Po pierwszym dzisiejszym 8.42-kilometrowym odcinku specjalnym Valkola, prowadzenie w rajdzie objął jeden z faworytów, Marcus Gronholm, wyprzedzając Harriego Rovanperę na 206 WRC o 1.7 sekundy.

Colin McRae, polujący na hattrick zwycięstw, uplasował się na miejscu trzecim. Burns został zepchnięty na miejsce piąte przez jednego z lokalnych specjalistów od Rajdu Finlandii, a zarazem nowego kierowcę Peugeota, Jusso Pykalisto. Młody Fin z pewnością będzie walczył, by udowodnić swoje umiejętności podczas następnych trzech dni i wszystko wskazuje na to, że może mu się to udać.

Pierwszy dzisiejszy odcinek minął bez większych incydentów, choć wielu kierowców narzekało na smażące się hamulce. Istotnie, w maszynie Gronholma hamulce bardzo dymiły, zaś u Armina Schwarza po prostu stały w ogniu.

Reklama

Na drugim rozgrywanym dziś odcinku specjalnym najszybszym okazał się aktualny Mistrz Świata Richard Burns, który przesunął się na miejsce drugie, i traci w klasyfikacji generalnej do Gronholma już tylko sekundę. Na 23-kilometrowym odcinku brylowały więc Peugeoty. Na kolejnych miejscach są kierowcy lokalni, Pykalisto, Rovanpera i Lindolm. Colin McRae przyjechał z szóstym czasem, dającym mu jak na razie piąte miejsce w generalce, za wspaniale jadącymi dwieścieszóstkami.

Niestety, polski kierowca, jadący Toyotą Corollą Tomasz Kuchar, wypadł z trasy i nie ukończył odcinka. Oto jego wypowiedź (przekazana nam za pośrednictwem Adama Stefanika): - Na lewym piątkowym zakręcie przed szczytem pojechaliśmy za szybko, co spowodowało, że za wzniesieniem wypadliśmy z drogi, koziołkując przez przód, a potem kilkakrotnie dachując. Zdarzyło się to w tym samym miejscu, w którym przed dwoma laty Solberg wpadł do jeziora... My na szczęście do jeziora nie dolecieliśmy... Jesteśmy cali, niepoturbowani, natomiast samochód nie wygląda najlepiej, nie nadaje się do dalszej jazdy. Praktycznie najmniej poobijanym elementem jest dach...

Wyniki po OS3 (23.47km) Lankamaa1:
1. Gronholm   Peugeot 17:16.3
2. Burns    Peugeot   +1.0
3. Rovanpera  Peugeot   +3.2
4. Pykalysto  Peugeot   +6.5
5. McRae    Ford    +14.2
6. Solberg   Subaru   +19.2
7. Tuohino   Ford    +22.0
7. Lindholm   Peugeot  +22.0
7. Sainz    Ford    +22.0
10. Loix     Hyundai  +23.0
11. Makinen   Subaru   +25.0
12. Paasonen   Mitsubishi +25.6
13. Radstrom   Citroen  +29.1
14. Kankkunen  Hyundai  +30.0
15. Martin    Ford    +31.6
16. Gardemeister Skoda   +32.4
17. Eriksson   Skoda   +36.1
18. McRae    Mitsubishi +39.8
19. Delecour   Mitsubishi +40.3
20. Duval    Ford    +41.9

autoklub.pl
Dowiedz się więcej na temat: Mitsubishi | Ford | Peugeot | rajd | rajd finlandii

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy