Reklama

Rafał Sonik na podium w Argentynie

Rafał Sonik zajął trzecie miejsce w rywalizacji quadów w zaliczanym do Pucharu Świata rajdzie Desafio Ruta 40 w Argentynie. Polak, który niedawno wrócił do ścigania po poważnej kontuzji nogi, przed dwoma tygodniami był także trzeci w Atacama Rally w Chile.

Sonik, zwycięzca Rajdu Dakar w 2015 roku, w styczniu doznał poważnej kontuzji podczas tegorocznej edycji tej najbardziej wymagającej imprezy terenowej na świecie. Po długiej rehabilitacji, w Ameryce Południowej udanie powrócił do rywalizacji. Na mecie w San Juan wyprzedzili go tylko Argentyńczyk Nicolas Cavigliasso i Rosjanin Aleksander Maksimow. W klasyfikacji PŚ Polak jest czwarty, a prowadzi Maksimow.

Reklama

"Jadąc do Ameryki Południowej nie miałem pojęcia na co mnie stać. Nie byłem nawet pewien, czy po Rajdzie Chile będę w stanie rywalizować w Argentynie. Chciałem sprawdzić swoje możliwości, spróbować sił z najszybszymi zawodnikami świata, ale ponad wszystko chciałem uniknąć odnowienia się urazu. Liczyłem, że uda mi się uplasować w okolicach czwartego miejsca. Tymczasem dwa razy wskoczyłem na podium i zebrałem cenne punkty w Pucharze Świata" - powiedział Sonik, który teraz przygotowuje się do udziału w rajdzie Maroka (3-9 października).

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje