Reklama

Prolog w Kłodzku dla...

Na kultowych i malowniczych odcinkach Ziemi Kłodzkiej kończy się tegoroczna rywalizacja w ramach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Platinum 18. Rajd Dolnośląski, którego organizatorem jest Automobilklub Ziemi Kłodzkiej jest równocześnie przedostatnią rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Polskiego Związku Motorowego.

Ponad 80 rajdowych teamów zjechało w okolice Kłodzka po to, aby od dzisiaj do niedzieli ścigać się na 16 odcinkach specjalnych i prologu poprowadzonym ulicami centrum stolicy Kotliny Kłodzkiej.

Sercem tegorocznych zawodów, które po latach przerwy powróciły do kalendarza Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski jest Zieleniec, gdzie zlokalizowano strefę serwisową i biuro zawodów. Oficjalne, widowiskowe ceremonie startu i mety podzielone zostały natomiast między Kłodzko i Duszniki.

Reklama

Wśród zgłoszonych do udziału w Dolnośląskim nie zabrakło m.in. Mistrza Polski Bryana Bouffiera, Leszka Kuzaja, Tomasza Kuchara, Michała Bębenka, Pawła Dytki oraz liderów tzw. drugiej ligi Piotra Jędrusińskiego, Pawła Danysa, Pawła Hankiewicza czy Jarosława Szei.

Rywalizacja rozpoczęła się dzisiaj od liczącego ponad dwa kilometry superoesu, który rozegrany został w centrum Kłodzka. Z odcinka tego przeprowadziliśmy transmisję telewizyjną na żywo!

Prolog padł łupem Tomasza Kuchara jadącego peugeotem 207 S2000. Tuż za nim uplasował się Leszek Kuzaj (peugeot 207 S2000), a trzeci czas uzyskał Mariusz Stec (mitsubishi lancer evo IX).

Tuż za podium uplasował się Bryan Bouffier, który przyjechał na dolnośląskie trasy mimo tego, że ma już zapewniony kolejny tytuł mistrza Polski.

Leszek Kuzaj: - Jedziemy z jedynką, ale to nie są szutry więc nia ma powodów do narzekania. Lubie oesy Rajdu Dolnośląskiego i mam nadzieję, że tak jak szczęśliwie rozpoczęliśmy ten sezon Rajdem Magurskim, tak szczęśliwie skończymy w Kłodzku. O tym co było w środku sezonu wolę zapomnieć. O prologu powiem tyle, że jestem zadowolony z drugiego miejsca, bo pierwsze, przez zasiedzenie, jest przeznaczone dla Tomka Kuchara. To dobry prognostyk, ale rajd zaczyna się w piątek!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: rajd | ziemie | Kłodzko

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy