Reklama

Nowe trasy dla Rajdu Dakar

Rajd Dakar, który w przyszłym roku po raz pierwszy poprowadzi bezdrożami Peru, w następnym powinien dotrzeć do Boliwii - poinformował na konferencji prasowej w Limie dyrektor imprezy Etienne Lavigne.

"Boliwia jest opcją na rok 2013" - zaznaczył Lavigne, dodając, że w grę wchodzi południowo-wschodnia część tego kraju między miastem Santa Cruz a granicą z Paragwajem. Organizatorzy rozmawiali już na ten temat i spotkali się z życzliwym przyjęciem ze strony prezydenta Boliwii Evo Moralesa.

Przyszłoroczny Rajd Dakar będzie się składać z pięciu etapów w Argentynie, czterech w Chile i czterech w Peru. Rywalizacja zakończy się w Limie.

Impreza, która od 1979 roku odbywała się w Afryce, od trzech lat jest organizowana w Ameryce Południowej. Na zmianę kontynentu zdecydowano się po odwołaniu rajdu w 2008 roku z powodu poważnych niepokojów społecznych w Mauretanii.

Reklama

PAP
Dowiedz się więcej na temat: impreza | Rajd Dakar

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy