Reklama

Nowa rajdówka dla Kubicy?

Kilka dni temu pisaliśmy o rewelacyjnym wyniku Roberta Kubicy podczas ostatniej eliminacji rajdowych mistrzostw Francji (Rallye du Var).

Wielu z was zastanawiało się, jakie rezultaty w swoich rajdowych startach osiągał by Polak, gdyby dysponował nowocześniejszym samochodem. Jest szansa, że takowy wkrótce do niego trafi. Oczywiście również ze stajni Renaulta.

Reklama

Będzie to najnowszy produkt Renault Sport Technologies - renault megane N4, którego pierwsze testy odbyły się na Lazurowym Wybrzeżu właśnie podczas Rallye du Var (megane R4 jechało jako "zerówka") .

Nowa francuska broń może się poszczycić zawieszeniem Ohlinsa z trzema regulacjami oraz hydraulicznym stoperem odbicia, dwulitrowym, 16-zaworowym silnikiem turbo z 33-milimetrową zwężką, kłową skrzynią biegów Sadev oraz elektroniką Cosworth.

270 KM pod maską, moment obrotowy 450 Nm i masa wynosząca 1270 kg czynią ten samochód konkurencyjnym w stosunku do obecnie homologowanych w klasie N4 subaru imprez i mitsubishi lancerów.

Okazję na wypróbowanie możliwości samochodu mieli już przedstawiciele polskiego zespołu 2Brally. Testy połączone z prezentacją pierwszego w klasie N4 przednionapędowego modelu zostały zorganizowane dla klientów Renault Sport.

"Celem naszego wyjazdu było dokładne poznanie samochodu, co ułatwiłoby decyzję o wprowadzeniu go do naszej oferty. Najpierw trzeba było jednak przemyśleć, czy znajdzie on zainteresowanie na polskim rynku i polskim asfalcie, który jest zdecydowanie odmienny od francuskiego" - powiedział Boruta.

"Megane N4 jest konkurencyjne cenowo w stosunku do imprezy i lancera, a według Renault Sport, również pod względem technicznym. Mieliśmy już kilka zapytań od kierowców odnośnie tego modelu więc zdecydowaliśmy się wprowadzić go do naszej oferty. Problem polega na tym, że będzie on homologowany w marcu, co uniemożliwi zaoferowanie go na cały cykl RSMP 2011. Wiemy, że ten samochód jest na każdym kilometrze o pół sekundy szybszy od najmocniejszego renault clio r3 maxi, a patrząc na wyniki tego drugiego w Europie można się spodziewać, że megane może w przyszłym sezonie nieźle namieszać" - dodał.

Czy Robert Kubica w przyszłym roku będzie startował megane N4? Czy rajdówka ta trafi także na Polskie rajdowe trasy? O tym przekonamy się już wkrótce.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje