Reklama

Nie tylko mistrzostwa Europy

W Rajdowych Mistrzostwach Europy punktują jedynie ci zawodnicy, którzy wcześniej zgłosili się do udziału w tym cyklu, czyli walczą o punkty jedynie między sobą, a nie z krajowymi załogami.

A czy czwarta runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski przyniesie jakieś zmiany w krajowej klasyfikacji?

Jest taka szansa, choć zagraniczni zawodnicy także mogą uzyskać punkty w RSMP. Oznacza to, że zawodnik z zagranicy, nie jeżdżący stale w mistrzostwach Polski, "zabiera" punkty za uzyskane miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu. Wg regulaminu RSMP, w wynikach na koniec sezonu znajdą się jedynie zawodnicy, którzy zostali sklasyfikowani w minimum 2 rundach. Kierowcy, którzy przyjadą tylko na Rajd Polski i zajmą punktowane miejsce, nie będą więc uwzględniani w klasyfikacji końcowej RSMP.

Reklama

Tegoroczny sezon w mistrzostwach naszego kraju bardzo dobrze rozpoczął Leszek Kuzaj, który zwyciężył w Rajdzie Magurskim i z osiemnastoma punktami plasuje się na trzecim miejscu w klasyfikacji. W tym roku Kuzaj nie pojawi się jednak na odcinkach Rajdu Polski. Barw Subaru Poland Rally Team bronić będzie Partik Flodin ze Szwecji, który ma już za sobą bardzo udane starty w mistrzostwach świata.

Kajetan Kajetanowicz rozpoczął sezon od czwartego miejsca w zimowym rajdzie w Gorlicach. Podczas dwóch kolejnych asfaltowych rund uplasował się już na drugich miejscach. W zeszłym roku Kajto z Maciejem Wisławskim nie dojechali do mety Rajdu Polski, ale teraz, po tak dobrym początku sezonu, mają apetyt na kolejne punkty.

Bryan Bouffier, mistrz Polski oraz lider klasyfikacji RSMP 2008 w zeszłym roku właśnie na mazurskich szutrach rozpoczął swoją przygodę z rajdami w naszym kraju. Zaczął od piątego miejsca w Mikołajkach, później jednak rozkręcił się i wygrał cztery rundy. W tym roku idzie mu równie dobrze, ale czy stanie na najwyższym stopniu podium w niedzielę?

Do walki z pewnością włączy się także Michał Kościuszko. Doświadczenia zebrane z poprzednich sezonów, zarówno z rajdów w Polsce, jak i na świecie, powinny zaprocentować. O tym, że jest świetny na szutrowych trasach świadczy zwycięstwo w klasyfikacji JWRC podczas tegorocznego Rajdu Włoch na Sardynii.

Z walki o zwycięstwo nie rezygnuje też Krzysztof Hołowczyc, który już trzykrotnie triumfował w Rajdzie Polski. Bardzo doświadczony reprezentant ORLEN Team był również bardzo blisko końcowego sukcesu przed rokiem. Jego celem nie są jednak punkty do mistrzostw Polski, bowiem planuje tylko dwa starty w RSMP.

Klasyfikacja RSMP po Rajdzie Elmot

1. Bryan Bouffier Peugeot 207 Super 2000    22
2. Kajetan Kajetanowicz Mitsubishi Lancer EVO 21
3. Leszek Kuzaj Subaru Impreza         18
4. Michał Kościuszko Peugeot 207 Super 2000  10
5. Łukasz Sztuka Mitsubishi Lancer EVO     8
6. Mariusz Stec Mitsubishi Lancer EVO      6
  Tomasz Czopik Mitsubishi Lancer EVO     6
  Michał Sołowow Peugeot 207 Super 2000    6
  Michał Bębenek Mitsubishi Lancer EVO     6
10. Tomasz Kuchar Subaru Impreza        4
Dowiedz się więcej na temat: europ | kuzaj | peugeot | zawodnicy | mitsubishi | mistrzostwa europy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy