Reklama

Moto star!

Leszek Kuzaj został laureatem konkursu Moto Star za osiągnięcia sportowe w minionym sezonie. Statuetkę wręczył Kuzajowi przewodniczący jury konkursu prezes ZG PZM Andrzej Witkowski. Prezes Polskiego Związku Motorowego przypomniał, że przed Kuzajem nagrodą Moto Star w dziedzinie sportów motorowych nagradzani byli tak wybitni zawodnicy, jak Krzysztof Hołowczyc, Tomasz Gollob i Janusz Kulig. Życzył laureatowi powtórzenia ubiegłorocznych sukcesów i zwycięstw na trasach rajdów w kraju i za granicą.

W rozmowie z czołowym polskim kierowcą Andrzej Witkowski podkreślił, że tak popularne w Polsce rajdy samochodowe stawiają przed ich organizatorami wysokie wymogi szczególnie w zakresie bezpieczeństwa zawodników i widzów. Leszek Kuzaj opowiedział prezesowi PZM o swych wrażeniach z tegorocznych imprez rajdowych w Polsce, które nie zawsze w pełni spełniają wymogi bezpieczeństwa.

Reklama

My zawodnicy mamy za zadanie jeździć jak najszybciej powiedział Samochody mamy coraz lepsze, osiągamy na odcinkach specjalnych ogromnie prędkości, dlatego tak ważne jest by trasy tych odcinków były właściwie i profesjonalnie zabezpieczone. Wszelkie odstępstwa i zaniedbania mogą doprowadzić do wielkiej tragedii.

W opinii Kuzaja, który w sierpniu wystartuje peugeotem 206 WRC w rajdzie Vinho da Madeira (przeczytasz o tym tutaj) bardzo dobrze przygotowaną i przeprowadzoną imprezą był Rajd Polski, który powinien być wzorem do naśladowania dla innych organizatorów zawodów w tej dyscyplinie sportu.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zawodnicy | Grazia | kuzaj | leszek kuzaj | Andrzej Witkowski | star

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama