Reklama

Kuzaj i Mombaerts przed Rajdem Madery

Leszek Kuzaj i Erwin Mombaerts zakończyli już zapoznanie z trasą Rajdu Madery, siódmej eliminacji mistrzostw Europy o najwyższym współczynniku 20. Polsko-belgijska załoga tym razem wystartuje Peugeotem 206 WRC, którym na co dzień ściga się w mistrzostwach Polski.

W klasyfikacji ME Kuzaj dotychczas zgromadził 300 pkt. i zajmuje trzecie miejsce. Rajd Madery rozpocznie się w czwartek, 1 sierpnia od widowiskowego super odcinka specjalnego.

Leszek Kuzaj: - Jesteśmy już praktycznie po zapoznaniu z trasą. To była naprawdę ciężka praca. Do przejechania mieliśmy około 16-17 odcinków rozmieszczonych na całej wyspie. Próby są w większości górskie, bardzo piękne, ale jednocześnie niezwykle szybkie, trudne i techniczne. Szerokie partie przechodzą w wąskie i na odwrót. Sporo zjazdów i podjazdów. Jest bardzo ciepło. Klimat jest naprawdę przyjazny. Wysoko w górach może jednak padać deszcz i dobór opon będzie loterią. Nie mamy szpiegów pogodowych, trzeba będzie więc liczyć na podglądanie konkurencji. Prym będą zapewne wiedli lokalni kierowcy, którzy doskonale znają tutejsze trasy. Cały czas po nich jeżdżą. Niektórzy, zwłaszcza z grupy N, zapoznawali się nawet "rajdówkami". Kilka odcinków idzie w przeciwnych kierunkach i dlatego parę razy zostaliśmy "napadnięci". Chłopcy nie żartują. Jeżdżą na 120 procent! My mieliśmy okazję przejechać oesy po około cztery razy. Jednak mimo tego nie ma możliwości zapamiętania tak ogromnej liczby zakrętów. Bardzo chciałem tutaj wystartować. Jechałem już w tym roku w wielu pięknych rajdach, ale na Maderze zawsze zbiera się najsilniejsza liga asfaltowa. Nie ma wątpliwości, że będziemy sporo przegrywać. Byłbym szalony twierdząc, że chcemy walczyć o zwycięstwo. Moim celem jest znalezienie się na mecie. Nie zamierzam jednak jechać wolno. Pierwsze oesy potraktujemy ulgowo. W miarę rozwoju sytuacji, drugiego trzeciego dnia będą przyspieszał. Tutaj trasa jest zupełnie inna niż w Polsce. Trzeba znaleźć odpowiedni rytm. Mam nadzieję, że zaprezentujemy się dobrze i zajmiemy jak najlepsze miejsce.

Reklama

Rajd Madery rozpocznie się w czwartek, 1 sierpnia od widowiskowego super odcinka specjalnego. W sumie trasa to ponad 960 kilometrów, z czego 291 to 27 odcinków specjalnych. Na liście zgłoszeń jest aż dziesięciu kierowców, którzy wystartują najmocniejszymi samochodami klasy WRC. Faworytami będą Portugalczycy Rui Madeira i Miguel Campos. W walce o zwycięstwo powinien się liczyć także trzykrotny triumfator imprezy, Włoch Andrea Aghini.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: wrc | leszek kuzaj | kuzaj

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy