Kubica w ten weekend wraca do ścigania!

Po długiej przerwie Robert Kubica oficjalnie powrócił dziś za kierownicę wyścigowego bolidu. Polak bierze dziś udział w sesjach treningowych przed rozpoczynającym się jutro wyścigiem z serii Renault Sport Trophy.

Zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach na torze Spa-Francorchamps Kubica otrzymał od organizatora imprezy - firmy Renault.

Robert prowadzi wyścigowe Renault R.S 01. Jest to stricte torowe auto wyposażone w nadwozie z włókna szklanego i podwójnie doładowany silnik V6 o mocy około 550 KM.

Wyścigowy weekend składa się z jednego wyścigu głównego (70 minut) i dwóch sprintów (25 minut). Piątek to trzy sesje treningowe, każda z nich trwa 55 minut. W pierwszej - wracający na tor po długiej przerwie - Polak zajął wysoką - szóstą - pozycję.

Reklama

Kubica startuje jako jeden z kierowców zespołu Duqueine Engineering. Jego zmiennikiem jest Christophe Hamon. W czasie trwającego 70 minut wyścigu kibice będą więc mogli obserwować zjazdy do boksów i zmiany kierowców. Każdy z zawodników wystartuje też w jednym z trwających po 25 minut "sprintów".

Niewykluczone, że zaproszenie Roberta to początek dłuższej współpracy naszego zawodnika z francuską marką. Sam Kubica nie ukrywa, że od tego, jakie będą jego odczucia po wyścigu zależą nie tylko końcówka sezonu, ale i plany na przyszły rok!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy