Kobieca "Formuła 1" wraca do rywalizacji

​Osiem wyścigów kobiecej "W Series" zostało zaplanowanych w sezonie 2021. Na mocy długoletniego porozumienia odbywać się będą podczas weekendów Grand Prix Formuły 1. Wcześniej zawodniczki ścigały się przy okazji rywalizacji w serii DTM.

Pierwszy wyścig "W Series" w 2021 roku rozegrany zostanie 26 czerwca na Circuit Paul Ricard we francuskim Le Castellet. Kolejne będą miały miejsce 3 lipca w Austrii, 17 lipca w Wielkiej Brytanii, 31 lipca na Węgrzech, 28 sierpnia w Belgii, 4 września w Holandii, 23 października w USA i 30 października w Meksyku.

Kobiety ścigają się w "W Series" od 2019 roku. Wtedy zawody pań towarzyszyły wyścigom serii DTM, a pierwszą mistrzynią została Brytyjka Jamie Chadwick i w nagrodę otrzymała 500 tysięcy dolarów. Małgorzata Rdest uplasowała się na 14. pozycji.

Pandemia COVID-19 wymusiła przerwę w startach zawodniczek w 2020 roku. Planowanych było osiem wyścigów - sześć przy DTM i dwa przy Formule 1 - w Meksyku i USA.

W założeniu "W Series" zapewni zawodniczkom rozwój karier sportowych i tym samym przygotowanie do głównych serii wyścigowych, w tym najważniejszej - F1. Ostatnią kobietą, która stanęła na starcie wyścigu Grand Prix Formuły 1, była w 1976 roku Włoszka Lella Lombardi.

Reklama

***

Samochód 20-lecia na 20-lecie Interii!

Zagłosuj i wygraj. CODZIENNIE CZEKA OD 20 000 zł do 40 000 zł! 

Zapraszamy do udziału w 5. edycji plebiscytu MotoAs. Wyjątkowej, bo związanej z 20-leciem Interii. Z tej okazji przedstawiamy 20 modeli samochodów, które budzą emocje, zachwycają swoim wyglądem oraz osiągami. Imponujący rozwój technologii nierzadko wprawia w zdumienie, a legendarne modele wzbudzają sentyment. Bądź z nami! Oddaj głos i zdecyduj, który model jest prawdziwym MotoAsem!

PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy