Kajetanowicz zmienia VW Polo na Skodę Fabię

Trzykrotny mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz, który z powodu awarii samochodu VW Polo GTi R5 nie ukończył Rajdu Argentyny, wraca do rywalizacji na trasach mistrzostw świata. W nadchodzący weekend w Rajdzie Sardynii, 8. rundzie cyklu pojedzie Skodą Fabią R5.

Pod koniec kwietnia w Argentynie, gdy doszło do awarii VW Polo, Kajetanowicz prowadził w rajdzie w kategorii WRC2. Polak stracił nie tylko szansę walki o podium, ale jak się później okazało, także możliwości startu w kolejnej, zaplanowanej rundzie mistrzostw świata w Chile. Awaria auta była poważna, samochodu nie udało się naprawić.

Dla załogi Kajetanowicz z pilotem Maciejem Szczepaniakiem start na Sardynii będzie trzecim w tegorocznym sezonie. Poprzednio walczyli na Korsyce i w Argentynie, ale tylko ten pierwszy rajd udało się im ukończyć.

"To już pewne, wracamy na trasy WRC. W wyniku niezależnych od nas okoliczności musieliśmy podjąć decyzję o zmianie auta. Została podjęta po głębokiej analizie wielu danych. Jest podyktowana m.in. kwestiami bezpieczeństwa. Lecimy na Sardynię z pozytywnym nastawieniem i świadomi wyzwań, które przed nami stoją" - powiedział Kajetanowicz.

Rajd Sardynii rozpocznie się 13 czerwca, na ten dzień zaplanowano odcinek testowy i wieczorny OS 1 Ittiri Arena Show (2,0 km). W piątek odbędzie się osiem odcinków specjalnych, w sobotę sześć i w niedzielę cztery. Cała trasa ma w sumie 1383 km, w tym ponad 310 km to OS-y.