Frycz w Rajdzie Mazowieckim
88 załóg znalazło się na liście zgłoszeń 2 Rajdu Mazowieckiego. Impreza, organizowana przez Automobilklub Polski, odbędzie się w najbliższą sobotę i będzie trzecią rundą Rajdowego Samochodowego Pucharu Polskiego Związku Motorowego.
Niewątpliwie największym faworytem rajdu będzie aktualny Mistrz Polski w grupie N, Sebastian Frycz, który w rajdzie wystartuje A-grupowym Mitsubishi Lancer, przygotowanym przez firmę Evo Rent z Suchej Beskidzkiej. W imprezie nie zobaczymy natomiast Piotra Maciejewskiego, który nie wyleczył do końca poważnego złamania lewej ręki. Sporo emocji mogą natomiast dostarczyć szybkie auta napędzane na jedną oś. W klasie A7 zgłoszonych jest bowiem aż 9 samochodów. Ciekawie mogą również prezentować się auta, które lata rajdowej świetności mają już za sobą. Na trasie zobaczymy bowiem między innymi FSO Poloneza (Tomek Cecot), Fiat 125 Monte Carlo (Marek Trzemecki) oraz Fiat 126p (Marcin Wolski) oraz leciwego już, tylnonapędowego Forda Escorta (Paweł Omlet).
Rajdy o Puchar PZM to zawody rozgrywane dla zawodników walczących o zdobycie Pucharu PZM. W poszczególnych rundach startuje od 60 do 150 samochodów. Oprócz młodych kierowców na trasach tych rajdów pojawiają się również najbardziej znane polskie załogi rajdowe. Wśród zwycięzców pucharowych rajdów są między innymi Leszek Kuzaj, Tomasz Kuchar, Sebastian Frycz, Wiesław Stec, Magdalena Cieślik oraz Michał Bębenek. Na starcie 2 Rajdu Mazowieckiego również nie zabraknie nazwisk zawodników znanych ze startów w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski.
Druga edycja Rajdu Mazowieckiego odbędzie się na terenach powiatu Otwockiego. Trasa imprezy liczy ponad 230 km i rozegranych zostanie na niej 11 Odcinków Specjalnych o łącznej długości 49,82 km. Niezwykle atrakcyjnie zapowiadają się przede wszystkim dwa widowiskowe, blisko dwu-kilometrowe odcinki po centrum Otwocka zlokalizowane pomiędzy Urzędem Miasta a siedzibą Powiatu Otwockiego.
2 RAJD MAZOWIECKI - CHARAKTERYSTYKA ODCINKÓW SPECJALNYCH
OS 1,4,7 Całowanie ( 4,5 km)
Odcinek znany z Rajdu Warszawskiego z 2000 roku. Początek OS-u to przejazd przez teren firmy Bikcarton, kształtem przypominający kaloryfer. Później następuje szybka partia przez wieś Całowanie do Warszówki.
OS 2,5,8 Ponurzyca (6,98 km)
Pierwsza część odcinka (znana z Rajdu Warszawskiego 1998) to kręta, wąska droga asfaltowa. Później odcinek wjeżdża na szeroką równą drogę szutrową, wiodącą między polami. Ostatni kilometr prowadzi przez las.
OS 3,6,9 Jatne ( 4,04 km)
Ten odcinek to odwrócona końcówka OS Celestynów-Dyzin, rozgrywanego dwukrotnie podczas Rajdu Warszawskiego. Start odbywa się na drodze szutrowej we wsi Jatne, która przechodzi przed miejscowością Dyzin w szybki, szeroki asfalt, wiodący w stronę Celestynowa.
OS 10,11 Otwock (1,5 km)
To typowo miejski odcinek specjalny rozgrywany pomiędzy Magistratem Otwockim a siedzibą Startostwa Otwockiego. Przebiega między innymi w okolicach dworca kolejowego i centrum handlowego miast. Odcinek zorganizowany przede wszystkim z myślą o kibicach i dziennikarzach.
KALENDARZ RSP PZM 2002
I Rajd Ziemi Lubelskiej 8-9 marca Lublin
II Rajd Moto 2002 5-6 kwietnia Olszytn
III Rajd Mazowiecki 26-27 kwietnia Warszawa
IV Rajd Festiwalowy 24-25 maja Opole
V Rajd Świdnicki 22-23 czerwca Świdnica
VI Rajd Wielka Sowa 12-13 lipca Świdnica
VII Rajd Pokale Imielin 26-27 lipca Imielin
VIII Rajd Śnieżki 30-31 sierpnia Jelenia Góra
IX Rajd Cieszyńska Barbórka 22-23 listopada Cieszyn