Reklama

Druga eliminacja Rajdu Młodych Peugeota

W pierwszym dniu olsztyńskiej eliminacji Rajdu Młodych wystartowało 130 młodych zawodników. Bezbłędnie i w wyznaczonym czasie trasę udało się przejechać jednak zaledwie 9 z nich i właśnie ta grupa spotkała się w walce o pięć miejsc w warszawskim finale. Nieco lepiej było w niedzielę!

5 października na lotnisku Bemowo w Warszawie spotka się 60 zawodników z całego kraju, walcząc o główne trofeum - samochód Peugeot 206 na cały przyszłoroczny sezon rajdowy.

Reklama

Ze względu na małą liczbę półfinalistów o kolejności na starcie decydowało losowanie. W drugim przejeździe najlepiej poradził sobie Krzysztof Lendas i wraz z czterema innymi zawodnikami awansował do finału. Co ciekawe, w najlepszej piątce pierwszego dnia olsztyńskiej eliminacji znalazł się tylko jeden reprezentant tego miasta, dwóch innych niestety zaliczyło tzw. taryfy.

Finaliści pierwszego dnia olsztyńskiej eliminacji III Rajdu Młodych:

Krzysztof Lendas - Klebark Warmiński

Adam Rosicki - Korsze

Marcin Dyga - Olsztyn

Hubert Perkowski - Łapy

Tomasz Szanciło - Bartoszyce

Drugiego dnia olsztyńskiej eliminacji do półfinału awansowało aż 19 z 30 startujących zawodników. Większość reprezentowała województwo warmińsko-mazurskie, byli jednak w tym gronie także kierowcy z Rabki czy Legionowa. Najlepiej w drugim etapie poradził sobie Bartosz Kurjan z Olsztyna, pokonując trasę w najkrótszym czasie i znakomitym stylu.

Rajd Młodych to impreza, która daje młodym kierowcom możliwość sprawdzenia się za kierownicą, organizowana jest przez francuski koncern już po raz trzeci z rzędu. Piątka najlepszych dziś zawodników spotka się w walce z 55 innymi finalistami o główną nagrodę - Peugeota 206, udostępnionego na sezon rajdowy.

Startować w Rajdzie Młodych mogą kierowcy, którzy mają prawo jazdy i najwyżej 25 lat. Ich zadaniem jest bezbłędne przejechanie wytyczonej trasy w jak najkrótszym czasie. Do półfinału awansują zawodnicy, którzy nie tylko nie pomylili trasy i przejechali ją w czasie krótszym od tzw. czasu bazowego. Uczestniczący w Rajdzie Młodych kierowcy nie mogą być posiadaczami żadnej licencji rajdowej. Czasy bazowe, jak podczas każdej eliminacji wyznaczył kierowca rajdowy, startujący w Pucharze Peugeota, Michał Nowosiadły.

Finaliści z drugiego dnia olsztyńskiej eliminacji

Bartosz Kurjan - Olsztyn

Jakub Wawer - Kcynia

Maciej Kalinowski - Mława

Daniel Gdowik - Szczytno

Marcin Pałubiński - Olsztyn

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: młode | kierowcy | Olsztyn

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje