Reklama

Bełtowski jednak Skodą

Mimo wcześniejszych zapowiedzi załoga krakowskiego zespołu Bełtowski Motorsport-Castrol nie wystartuje w 29. Rajdzie Warszawskim samochodem Citroen Saxo lecz pojedzie, jak miało to miejsce w poprzednich eliminacjach RSMP?2002, Skodą Felicią kit car.

Przed Rajdem Warszawskim Bełtowski i Hundla zajmują w tabeli Trofeum 1600 drugie miejsce tracąc do lidera Jarosława Pinelesa pięć punktów i wyprzedzając Sebastiana Frycza jednym punktem.

Reklama

- Mieliśmy ambitne plany wynajęcia Saxo, aby powalczyć w ostatniej, decydującej eliminacji RSMP o jak najlepsze miejsce w końcowej klasyfikacji Trofeum 1600. Niestety firma, która obiecała nam udostępnić swój samochód postanowiła, że "nasz" egzemplarz wystartuje nie w Polsce, ale w Niemczech podczas pokrywającego się z terminem Rajdu Warszawskiego 3 Stadte Rally. Szkoda bowiem liczyliśmy na to auto - powiedział Marcin Bełtowski.

Mimo zmiany samochodu załoga nie zamierza rezygnować z wcześniej przyjętej na warszawską eliminację taktyki. - Postaramy się pojechać w miarę "czysto", tak aby nie narazić samochodu na szwank i nie zakończyć rajdu przedwcześnie. Nie rezygnujemy z walki, ale mamy świadomość, że startując Skodą nie możemy liczyć na to, iż osiągane przez nas czasy będą dorównywać tym jakie uzyskają jadący Corsami VK 1600 Super Sebastian Frycz i Jarek Pineles.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: załoga

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama