Reklama

Znów będą problemy z egzaminami na prawo jazdy. Wraca protest w WORD-ach

Fiaskiem zakończyły się rozmowy egzaminatorów WORD z ministerstwem infrastruktury. Zakończono je bez porozumienia, a to oznacza wznowienie protestu egzaminatorów i problemy z uzyskaniem prawa jazdy.

W poniedziałek egzaminatorzy zerwali rozmowy z wiceministrem infrastruktury i zakończyli spotkanie na temat podwyżek i zmiany sposobu wynagradzania. A to oznacza wznowienie protestu.

Wraca protest egzaminatorów na prawo jazdy

W wakacje przez kilka tygodni w ponad 40 ośrodkach ruchu drogowego nie odbywały się egzaminy praktyczne na prawo jazdy, bo brakowało egzaminatorów. Protest może zostać wznowiony już w tym tygodniu, najpóźniej stanie się to w przyszłym.

 Zapewne znowu będzie to protest pełzający, czyli każdego dnia egzaminatorzy będą brali wolne w innym ośrodku i nie będzie pewności, w którym WORD-zie uda się przeprowadzić egzaminy.

Dlaczego egzaminatorzy zerwali rozmowy?

Reklama

Egzaminatorzy odrzucili propozycję 20-procentowej podwyżki, bo - ich zdaniem - resort nie przedstawił źródeł finansowania i wciąż podwyżki uzależnia od sytuacji finansowej WORD-ów. Nie zgodzili się także, by ich wynagrodzenie wciąż było dzielone na pensję zasadniczą i dodatek zadaniowy.

Przedstawiciel egzaminatorów przekonują, że dalsze rozmowy będą prowadzić wyłącznie z ministrem Andrzejem Adamczykiem.

Mariusz Piekarski

***

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy | egzamin na prawo jazdy | WORD | protest egzaminatorów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy