Reklama

W przyszłym roku egzamin na prawo jazdy o wiele droższy

Od 19 stycznia 2013 r. za egzaminy na prawo jazdy zapłacimy średnio o 26 proc. więcej niż obecnie. Cena za test i egzamin praktyczny na kategorię B skoczy ze 134 do 170 zł - stwierdza "Dziennik Gazeta Prawna".

Tak zakłada projekt rozporządzenia ministra transportu, który trafił właśnie do konsultacji międzyresortowych. Resort transportu tłumaczy podwyżki m.in. tym, że od 2006 r. nie było waloryzacji cen egzaminów, a w tym okresie znacząco wzrosły chociażby koszty paliwa.

Reklama

Ministerstwo wskazuje też, iż z uwagi na niż demograficzny w najbliższych latach będzie o ok. 40 proc. mniej kursantów. A to wpłynie na pogorszenie się sytuacji finansowej wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, niekiedy może nawet rodzić kłopoty z płynnością finansową.

Ze zmian zadowoleni są przedstawiciele WORD-ów, którzy oceniają, że przez 6 lat realne koszty ich działalności poszły w górę. Wskazują również, że oprócz inwestycji w place manewrowe czy auta, musieli zakupić sprzęt informatyczny do obsługi nowych egzaminów, które startują 19 stycznia.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: egzamin na prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje