Nie możesz zdać egzaminu? Sam wymyśl pytania!

Masz problem z zaliczeniem egzaminu teoretycznego na prawo jazdy? Jest na to sposób. Wystarczy np. ułożyć swoje własne pytania i wysłać je do Ministerstwa Infrastruktury!

Jeśli opracowane przez ciebie zadania przejdą sito weryfikacji, jest wysoce prawdopodobne, że trafią do ogólnopolskiej bazy pytań egzaminacyjnych! Niewykluczone więc, że spotkasz się z nimi na własnym egzaminie! Jak to możliwe?

Nadzór nad bazą pytań wykorzystywanych w czasie egzaminów na prawo jazdy sprawuje ministerstwo infrastruktury. By sprostać temu zadaniu, w grudniu 2014 roku, powołano specjalną komisję złożoną z egzaminatorów, instruktorów i ekspertów w zakresie prawa czy medycyny ratunkowej. Pod ich przewodnictwem powstała nowa baza, która obowiązuje na egzaminach państwowych od 11 maja 2015 ubiegłego roku.

Reklama

Zbiór zadań ma charakter otwarty. Oznacza to, że jest wciąż poszerzany i aktualizowany o kolejne pytania. Kto może je układać? Jednym słowem - wszyscy!

Jak czytamy na stronach Ministerstwa Infrastruktury, wszyscy zainteresowani mogą przesyłać propozycje pytań do wykorzystania na egzaminie państwowym na prawo jazdy. Scenariusze, wizualizacje i opisy wchodzące w skład pytań egzaminacyjnych należy przekazywać w postaci elektronicznej, z wykorzystaniem formularza przekazania pytania egzaminacyjnego.

Propozycje te są następnie weryfikowane przez wspomnianą komisję i - jeśli nie budzą wątpliwości ekspertów - mogą trafić do ogólnopolskiej bazy pytań egzaminacyjnych.

Na weryfikację propozycji pytań komisja ma trzy miesiące od dnia ich otrzymania.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy