Kolejne zmiany w prawach jazdy. Będzie wygodniej!

Ministerstwo infrastruktury szykuje kolejne zmiany w przepisach dotyczących praw jazdy. Dotyczą one zarówno ośrodków szkolenia, jak i samych kandydatów na kierowców.

Jak informuje "Rzeczpospolita", ministerstwo chce sprecyzować, w jakie pomoce dydaktyczne będą musiały zostać doposażone sale wykładowe czy place manewrowe należące do ośrodków. Projekt ma na celu ujednolicenie programu nauczania w różnych ośrodkach, tak by - niezależnie od miejsca kraju - poziom nauki był jednakowy.

Kandydatów na kierowców najbardziej ucieszą jednak zmiany dotyczące uzyskiwania poszczególnych kategorii. Do tej pory, by uzyskać prawo jazdy kategorii C kierowca musiał legitymować się prawem jazdy kategorii B. Nowelizacja ma to jednak zmienić.

Reklama

Ministerstwo infrastruktury chce, by - po zmianie przepisów - kandydaci na kierowców mogli się starać o kilka kategorii prawa jazdy jednocześnie. Na razie nie jest jasne, czy wpłynie to na obniżenie kosztów kursu, w znacznym stopniu pozwoli jednak na zaoszczędzenie czasu trwania nauki.

Aktualnie projekt znajduje się na etapie uzgodnień międzyresortowych.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: prawo jazdy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy