Reklama

Kilkaset zarzutów dla egzaminatora. Masowo brał łapówki

219 zarzutów przyjęcia łapówek za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy usłyszał egzaminator ośrodka ruchu drogowego w Katowicach. Został aresztowany - poinformował we wtorek zespół prasowy śląskiej policji.

66-letni mieszkaniec Pszczyny jest 50. osobą, która usłyszała zarzuty w śledztwie, prowadzonym przez policjantów zajmujących się zwalczaniem korupcji ze Śląskiej Komendy Wojewódzkiej Policji pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Mężczyzna od 2005 do 2008 roku jako egzaminator ośrodka ruchu drogowego w Katowicach brał łapówki za pozytywny wynik egzaminu na prawo jazdy - czasem od jednej, czasem od grupy osób. Sam egzamin był przeprowadzany niezgodnie z obowiązującymi przepisami. Gliwicki sąd zdecydował o aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Reklama

Śledztwo w tej sprawie jest prowadzone od 2009 roku. Dotychczas 50 osobom przedstawiono łącznie 456 zarzutów. Aresztowano 3 podejrzanych. Jak podkreślają policjanci z zespołu prasowego śląskiej policji, sprawa jest rozwojowa. Policjanci w jej toku planują przesłuchać nawet 40 tys. świadków - są to przede wszystkim osoby zdające egzamin na prawo jazdy w okresie, który obejmuje śledztwo.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: egzamin na prawo jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje