Rekordzista. Dwie wpadki w 3 dni, pół roku bez prawa jazdy!

​Policjanci ze Stalowej Woli zatrzymali kierowcę Fiata Pandy, który przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Okazało się, że samochodem kierował 29-latek, który kilka dni wcześniej stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość w terenie zabudowanym.

Mężczyzna odzyska prawo jazdy za pół roku. Chyba, że wpadnie po raz kolejny
Mężczyzna odzyska prawo jazdy za pół roku. Chyba, że wpadnie po raz kolejnyPiotr JędzuraReporter

Do zdarzenia doszło w środowe popołudnie. Policjanci drogówki, pełniący służbę nieoznakowanym radiowozem w Stalowej Woli, zauważyli jak przez skrzyżowanie wyposażone w sygnalizację świetlną, na czerwonym świetle przejeżdża Fiat Panda. Funkcjonariusze zatrzymali samochód do kontroli. Okazało się, że samochodem kierował 29-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego. Był trzeźwy, nie miał jednak prawa jazdy. Po sprawdzeniu w bazach danych okazało się, że 29-latkowi policjanci ze Stalowej Woli - na mocy nowych przepisów, które weszły w życie w poniedziałek (!) - zatrzymali prawo jazdy za jazdę z prędkością 112 km/h w terenie zabudowanym.

Za złamanie przepisów ruchu drogowego 29-letni kierowca ukarany został mandatem i punktami karnymi. Informacja o kierowaniu samochodem pomimo zatrzymanego prawa jazdy została przesłana do stalowowolskiego starostwa i będzie to oznaczało dla 29-latka wydłużenie okresu zatrzymania prawa jazdy do 6 miesięcy.

Mężczyzna jest chyba pierwszym kierowcą w Polsce, który został przyłapany na prowadzeniu samochodu po tym, jak na mocy nowych przepisów (budzących zresztą duże wątpliwości prawne, chodzi o podwójne karanie za jedno przewinienie, czyli zatrzymaniem prawa jazdy i mandatem z punktami, co jest niezgodne z konstytucją) policjanci zatrzymali mu prawo jazdy. Przypomnijmy, że ponowna wpadka oznacza całkowitą utratę uprawnień, a więc konieczność udania się na kurs i egzamin.

Natomiast jazda bez uprawnień ma być traktowana jak przestępstwo, za które można nawet trafić do więzienia!

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas