Opóźnienia w przetargu na budowę drogi S19

Rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad po raz drugi wydłużył termin składania ofert na kontynuację projektowania i budowę dwóch odcinków drogi ekspresowej S19. Powodem jest duża liczba pytań od potencjalnych wykonawców.

Pierwotna data składania ofert wyznaczona była na 22 stycznia, została przesunięta na 31 stycznia, ale i ten termin został teraz wydłużony.

Jak poinformowała rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus, podmioty zainteresowane budową drogi ekspresowej S19 na odcinku Sokołów Małopolski Północ - Stobierna mogą składać oferty do 21 lutego. "Natomiast oferty na odcinek S19 od węzła Świlcza do węzła Rzeszów Południe można składać do 14 lutego" - dodała.

Rarus zaznaczyła, że oferty mogą składać też podmioty zainteresowane nadzorem nad tymi inwestycjami. Termin w tym przetargu mija 21 lutego.

Rzeczniczka podkreśliła, że wydłużenie terminu spowodowane jest dużą liczbą pytań oraz odwołań złożonych w postępowaniu przez potencjalnych wykonawców.

Dwa przetargi na projektowanie i budowę dwóch podkarpackich odcinków drogi ekspresowej S19 zostały ogłoszone w ubiegłym roku. Pierwszy dotyczy budowy odcinka trasy od węzła Sokołów Małopolski Północ do Stobiernej, a drugi - od węzła Świlcza (na drodze krajowej nr 4) do węzła Rzeszów.

Obecnie postępowanie przetargowe jest w drugim etapie. GDDKiA zaprosiła do złożenia ofert na budowę odcinka S19 od Sokołowa do Stobiernej 19 wykonawców. Natomiast do wykonania tej samej inwestycji na odcinku od Świlczy do Rzeszowa 17 wykonawców. W przetargu przyjęte zostały trzy kryteria oceny ofert: cena, okres gwarancji oraz termin wykonania.

Oba odcinki S19 będą realizowane w systemie optymalizuj - buduj. To znaczy, że wykonawca będzie miał już gotową część dokumentacji i będzie mógł wprowadzać do niej pewne zmiany, np. proponować nowe technologie czy rozwiązania. Warunkiem jest jednak zachowanie parametrów technicznych i jakościowych drogi.

Droga ekspresowa S19 stanowić ma główną trasę komunikacyjną na kierunku północ - południe we wschodniej części kraju. Ma przebiegać od przejścia z Białorusią w Kuźnicy do granicy ze Słowacją w Barwinku.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas