Reklama

Wymieniać czy nie wymieniać?

Do naszej redakcji docierają listy, w których Czytelnicy radzą się o sprawy związane z ich samochodami.

Oto kolejny taki list. Jeżeli macie ochotę napiszcie w komentarzach co sądzicie na temat tej sprawy.

Zwracam się z uprzejmą prośbą o poradę jak mam postąpić w niżej opisanym przypadku z moim samochodem FIAT CC 900 rocznik 1993, przebieg 77500. Będąc na bezpłatnym przeglądzie w serwisie FIATA (POLINAR) stwierdzono stukanie popychaczy (koszt wymiany wraz z wymianą oleju i filtra >600 zł). Na pytanie czy jest to groźne dla silnika czy mogę z tym jeździć mechanik stwierdził, że jest to niebezpieczne i powinienem to niezwłocznie naprawić. Następnie pojechałem do serwisu KWIK-FIT, żeby zorientować się ile by taka naprawa kosztowała u nich. Mechanik powiedział, że z jego doświadczenia to nie radziłby mi wymieniać popychaczy bo taka jest przypadłość FIATA i tak po 10 tys. km zaczną stukać. Stwierdził też, że nie jest to niebezpieczne dla silnika. Jednocześnie zdecydowanie zalecił mi wymianę oleju na syntetyczny a co najmniej półsyntetyczny najlepiej 5W, gdyż stosowany przeze mnie mineralny ELF SPORTI SRI 15W40 szczególnie w zimie wolno się nagrzewa natomiast syntetyczny nagrzewa się szybciej i równomiernie utrzymuje temperaturę. Trochę byłem zszokowany tą poradą, gdyż do tej pory słyszałem, że nie powinno się wymieniać w starym samochodzie oleju mineralnego na syntetyczny gdyż może to spowodować uszkodzenie silnika, a więc przynieść więcej szkody niż pożytku. Nie wiem co w takim razie mam robić czy wymienić popychacze czy przejść na olej co najmniej półsyntetyczny (...).

Reklama

Czekamy na Wasze komentarze.

INTERIA.PL

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy