Ukradli z salonu 16 nowych motocykli

Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej zdobyli informację o tym, kto może stać za kradzieżą motocykli z jednego z salonów na terenie Olsztyna.

Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn i zabezpieczyli na terenie jednej z posesji w powiecie elbląskim 16 skradzionych motocykli. Podejrzanym grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W nocy z 30 na 1 czerwca w Olsztynie nieznani sprawcy włamali się do jednego z salonów motocyklowych na terenie tego miasta, skąd ukradli 16 motocykli o łącznej wartości około 600 tys. zł. Policjanci z Olsztyna przekazali tę informację do wszystkich jednostek na terenie kraju, w tym do Gdańska.

Wczoraj, policjanci zajmujący się zwalczeniem przestępczości samochodowej z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, zatrzymali na terenie jednej z miejscowości w powiecie elbląskim dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamanie do jednego z salonu motocyklowego na terenie Olsztyna. W trakcie zatrzymania funkcjonariusze byli zmuszeni oddać strzały ostrzegawcze, gdyż jeden z mężczyzn zaatakował policjanta. Na terenie posesji kryminalni znaleźli łącznie 16 skradzionych motocykli.

Reklama

Zatrzymani mężczyźni zostali przekazani policjantom z Olsztyna, którzy prowadzą tę sprawę.

Za kradzież z włamaniem grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy. Skradzione motocykle wkrótce zostaną przekazane właścicielowi.

Policja
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama