Reklama

Touareg czy CX-7?

Dwa podobne samochody. Ta sama klasa, zbliżone wymiary i osiągi. Można by powiedzieć, że łączy je prawie wszystko, gdyby nie fakt, że to nieprawda.

W naszej galerii prezentujemy wspólną sesję niemieckiego volkswagena touarega i japońskiej mazdy CX-7. Chociaż auta wydają się być zbliżone, prezentują zupełnie odmienne podejście niemieckich i japońskich inżynierów do kwestii budowania pojazdów klasy SUV.

Reklama

Bardziej stonowany, "grzeczniejszy" stylistycznie touareg to w zasadzie podwyższona limuzyna. Samochód zapewnia świetny komfort jazdy, przepastne wnętrze przypomina nieco domowy salon.

W przypadku CX-7 jest zupełnie inaczej. Mazda to w zasadzie zapewniający sporą frajdę z jazdy sportowy samochód, tyle, że zawieszony o jakieś 20 cm wyżej, niż inne. Komfort jazdy jest zdecydowanie mniejszy, niż w touaregu, ale możliwości trakcyjne tego samochodu zaskakują każdego, kto ma okazję się nim przejechać.

Również pod względem stylistyki oba pojazdy sporo się różnią. Stonowane kształty volkswagena to typowa "niemiecka szkoła". Zdecydowane linie i "lexus looki", nie pozostawiają też wątpliwości, co do kraju pochodzenia CX-7.

By stać się właścicielem każdego z tych pojazdów trzeba mieć w zanadrzu do ok. 200 tys. zł. Póki co, nie zdradzimy naszego faworyta, ale chcielibyśmy poznać wasze zdanie na tematy tych samochodów. Które z tych aut ty byś wybrał?

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nie | jazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje