Te modele spędzają sen z powiek mechanikom w Polsce

W Europie dominuje Volkswagen ale najczęściej serwisowanym autem w Polsce jest... Audi. Takie wnioski płyną z analizy najnowszego raportu przygotowanego przez firmę Autodata.

Jeden z czołowych światowych dostawców oprogramowania dla warsztatów przygotował kolejne, szóste już, zestawienie informacji o tym, jakie auta najczęściej pojawiały się w minionych dwunastu miesiącach w warsztatach.

Nie jest to typowy ranking usterkowości - trzeba bowiem zdawać sobie sprawę, że wiele aut trafia do mechaników na bieżącą obsługę serwisową, więc nie każda wizyta w warsztacie oznacza awarię. Obszerny dokument śmiało traktować można jednak jako odzwierciedlenie trendów i sytuacji materialnej kierowców na poszczególnych rynkach.

Z analizy najpopularniejszych modeli płyną ciekawe wnioski. Widać np., że w przeciwieństwie do bogatych krajów tzw. Starej Unii, polscy nabywcy bardzo cenią sobie uniwersalność pojazdu. Dziesiątka najczęściej serwisowanych aut zdominowana została przez modele z segmentu C, D lub ich pogranicza.  W zestawieniu nie znalazł się żaden reprezentant samochodów miejskich!

Jakie auta najczęściej zaprzątały głowy polskich mechaników w minionym roku? Zapraszamy do naszej galerii!

Reklama

PR

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy