Reklama

Sprzedawcy samochodów to kanciarze?

Zainteresowanie akcją serwisu Motoryzacja pt. "Szukamy oszustów sprzedających auta" przeszło nasze wszelkie oczekiwania.

Codziennie do naszej redakcji dociera bardzo duża ilość maili z przykładami przestępczej - bo tak powinno się to nazwać - działalności komisów i innych miejsc gdzie handluje się używanymi pojazdami.

Reklama

Wygląda na to, że w naszym kraju zapanowała "moda" na samochodowe oszustwa. Oszukuje się cofając liczniki, ukrywając faktyczny stan techniczny, wreszcie zaniżając faktury zakupu. W takiej sytuacji kupowanie samochodów z niepewnego źródła wydaje się co najmniej ryzykowne.

Poniżej kilka przykładów (listy zachowujemy w oryginalnej pisowni) przestępczej działalności handlarzy samochodami. Co ważne! Dopóki jednak nie są oni skazywani prawomocnym wyrokiem dane adresowe, nazwy komisów itp. nie mogą być przez nas publikowane.

***

Szukam w internecie samochodu marki vw polo i proszę natrafiłam na dwa ogłoszenia z dwóch komisów dotyczące tego samego samochodu. W jednym (..) samochód ma przebieg 12 2000 tys. km i nie pisze się że był uszkodzony. W drugim auto-handel (...) z Ostrowa Wielkopolskiego przebieg zmniejszono do 65 000 tys km. i podane jest, że są dwa elementy do lakierowania. Na zdjęciach z obu komisów wyraźnie widać uszkodzenia blachy w tym samym miejscu i nie ma wątpliwości, że jest to ten sam samochód. Cena różni się o 500 zł. Samochód w kolorze srebrnym, czterodzrzwiowy, rocznik 2002.

Proszę o pomoc w znalezieniu uczciwych sprzedawców.

Ciąg dalszy na następnej stronie

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: oczekiwania | zainteresowanie | Auta | show | sprzedawcy | auto

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje