Reklama

Sensacja. Polka w WRC!

Podczas zbliżającego się Rajdu Turcji (16-18.04) będącego eliminacją rajdowych mistrzostw świata (WRC) zadebiutuje pierwsza Polka - Martyna Zarębska!

Pojawi się ona na prawym fotelu zgłoszonego w klasie N4 mitsubishi lancer Evo VIII, za kierownicą którego zasiądzie Niemka Edith Weiss.

Oddajemy głos Martynie. Jestem niezmiernie szczęśliwa, że dana mi będzie szansa spróbowania swoich sił w rajdzie zaliczanym do Mistrzostw Świata. Nie ukrywam, że jest to duże wyzwanie dla mnie. Sama kwestia startu wśród najlepszych nazwisk świata rajdowego jest dla mnie spełnieniem marzeń, ale również najtrudniejszym egzaminem rajdowym. Pierwszy raz będę dyktowała po angielsku. Wiem, że czeka nas przed rajdem sesja treningowa i wierzę, że da mi ona podstawy by czuć się pewniej podczas samego rajdu. Na tą chwilę korzystam z zasobów internetu, oglądając onboardy i słuchając opisów w języku angielskim. Wydaje się, że ten język jest łatwiejszy do dyktowania, niż nasz rodzimy język...zobaczymy :)

Reklama

Chyba jeszcze nie do końca dociera do mnie cała ta sytuacja bo jak na razie nie czuję jakiegoś większego stresu niż przed rajdami zaliczanymi do MP czy RPP. Może to też kwestia tego, iż mam olbrzymie wsparcie ze strony doświadczonych w tym cyklu zawodników. W kwestii "papierkowej" oprócz wyżej wymienionych, nieocenioną radą służy mi Rafał Cebula z firmy RC-TEC COMPETITION. Wiem, że w każdej sytuacji mogę liczy również na wsparcie naszych zawodników którym dane było startować w Mistrzostwach Świata. To bardzo miłe uczucie i z tego miejsca chciałam podziękować im za to.

Ze wstępnych rozmów z Edith wygląda na to, że nie będzie to tylko ten jeden rajd dla nas. Plany są bardzo ambitne, bo oprócz WRC brane są pod uwagę starty w Mistrzostwach Europy, oraz Bliskiego Wschodu. Oprócz tego szykuje mi się również "etat" w Polsce, ale o szczegółach wkrótce.

Dowiedz się więcej na temat: półki | sensacja | wrc | Polka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje