Rio zdobyło "Autobest 2006"

Dziennikarze motoryzacyjni z 12 krajów zadecydowali o zwycięstwie Kia Rio w rozgrywanym od 5 lat konkursie Autobest 2006. Wyboru dokonało międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy reprezentujących rozwijające się kraje Europy Środkowowschodniej - Bułgarię, Czechy, Cypr, Chorwację, Macedonię, Polskę, Rumunię, Serbię i Czarnogórę, Słowację, Słowenię, Turcję oraz Ukrainę.

Wymienione kraje reprezentują cały rynek, na który składa się 200 milionów ludzi a nagroda Autobest jest uważana za drugą co do ważności nagrodę po European Car of the Year (COTY).

Warunkiem zgłoszenia samochodu do konkursu było m.in. to, że cena modelu wyjściowego nie mogła przekraczać 15 000 Euro. W konkursie Autobest 2006 jury wybierało zwycięzcę na podstawie trzynastu kryteriów. Każdy z parametrów oceniany był w skali punktowej, która zadecydowała o zwycięskiej pozycji Kia Rio.

Najważniejszą kategorią była cena. Za nią można było uzyskać największą liczbę punktów. Inne kryteria, które brane były pod uwagę to m.in.: design, sieć dystrybucji, dostępność serwisu i części zamiennych, spalanie, nowe technologie, łatwość prowadzenia, dynamika, komfort, bezpieczeństwo, to czy samochód jest przyjazny dla środowiska oraz pojemność bagażnika.

Reklama

Uzyskując ostateczny wynik 706 punktów, Kia Rio wyprzedziła Forda Focusa (659), Renaulta Clio (599), Chevroleta Spark/Matiz (467) i Suzuki Swifta (440).

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: kraje | jury | Kia | Kia Rio | Rio
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy