Reklama

Relikwiarz Jana Pawła II dla Kubicy

Relikwiarz z fragmentem sutanny i kroplą krwi Jana Pawła II przekazał Robertowi Kubicy za pośrednictwem dziennikarza metropolita krakowski kardynał Stanisław Dziwisz.

Polski kierowca przebywa w szpitalu we Włoszech, gdzie w piątek przeszedł kolejną operację.

Reklama

"Była taka prośba i została spełniona. To jest przede wszystkim akt wiary ze strony Kubicy" - powiedział rzecznik krakowskiej kurii ks. Robert Nęcek. Jak zaznaczył, metropolita krakowski przebywa obecnie w Rzymie, dlatego on nie zna szczegółów dotyczących przekazania relikwiarza.

Tymczasem zakończyła się operacja Roberta Kubicy. Według informacji przekazanych podczas konferencji prasowej, która odbyła się w szpitalu w Pietra Ligure, a w której wzięli udział lekarze opiekujący się Kubicą oraz przewodniczący władz regionu Liguria Claudio Burlando stan zdrowia Polaka jest zadowalający.

"To była dość duża operacja" - powiedział lekarz Kubicy. "Wykonaliśmy wszczepy kostne, zoperowaliśmy także łokieć, choć będziemy musieli wrócić jeszcze do tego miejsca. Robert będzie musiał zostać w naszym szpitalu około 15 dni. To minimum" - dodał.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama