Reklama

Radiowóz taranuje peugeota. Kto winien? Policja twierdzi, że kierowca osobówki

W naszym wortalu poboczem.pl pojawił się w miniony weekend ciekawy film z kamery pokładowej.

Przedstawiał on wyglądający na bardzo groźny wypadek, do jakiego doszło 31 lipca br. na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 8, relacji Zambrów - Białystok, z drogami prowadzącymi do miejscowości Kołak Kościelny i Zań.

Na filmie widać pojazdy poruszające się w kierunku Białegostoku. W pewnym momencie jadący na sygnałach świetlnych i dźwiękowych nieoznakowany Opel Vectra wyprzedza lewym pasem Peugeota 206, który sygnalizuje skręt w lewo.

Kierowca tego samochodu, nieświadom zagrożenia z tyłu (nie upewnia się w lusterkach czy nic nie nadjeżdża) wykonuje manewr i... jego samochód zostaje dosłownie staranowany przez radiowóz. Peugeot ma mocno zniszczony przód i urwane lewe przednie koło, Vectra zaś wypada w pole (gdzie na szczęście nie ma np. drzew). Tak funkcjonariuszom policji jak i kierowy osobówki nic się nie stało, co można uznać za cud.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia nie mieli wątpliwości kto jest winny tego wypadku. Na podstawie artykułu 86 paragraf 1 kodeksu wykroczeń, który brzmi następująco: "Kto, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny" chcieli ukarać kierowcę peugeota mandatem karnym. Nie zgodził się on jednak z takim rozstrzygnięciem, dlatego też 4 września br. policja skierowała sprawę do Sądu Rejonowego w Zambrowie.

Sprawa trafiła na wokandę 3 grudnia, werdykt jednak nie zapadł, a rozprawa została odroczona do 14 stycznia. Być może wtedy dowiemy się, czy sąd przyjął argumentację policji. A może uzna, że to właśnie kierowca radiowozu, choć jechał na sygnałach świetlnych i dźwiękowych nie zachował - co jest jego obowiązkiem - nie zachował szczególnej ostrożności?

Czytelnicy poboczem.pl, którzy film obejrzeli już wcześniej podzielili się z opiniami. Jedni twierdzą, że ewidentną winę za wypadek ponosi kierowca peugeota, inni, że radiowozu. W komentarzach

(znajdziesz je tutaj) wypowiadają się także fachowcy, przynajmniej tak się podpisują. Warto poczytać i zastanowić się jak wielu polskich kierowców nie zna przepisów ruchu drogowego.

A jakie jest twoje zdanie? Wypełnij ankietę i napisz co myślisz na ten temat.

OTO TEN FILM (kliknij dwa razy, a przejdziesz do wortalu poboczem.pl i ponad 1500 komentarzy na temat tego feralnego wypadku):

KLIKNIJ NA FILM DWA RAZY

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: policja | radiowóz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy