Reklama

Porsche. Marzenie każdego faceta!

Są samochody. I jest porsche. Marzenie każdego faceta! Nie tylko tego, który ma problem wieku średniego.

Niestety. Niewielu stać na takie auto. W ubiegłym roku w naszym kraju sprzedano 460 sztuk różnych modeli. Nowy szef marki Porsche w Polsce, Rafał Markiewicz zapowiada, że sprzedaż będzie rosła. I zapewne ma racje, bo pomimo kryzysu importerzy aut klasy premium radzą sobie całkiem nieźle.

Spore nadzieje Porsche wiąże z nowym, produkowanym w Lipsku modelem, który zadebiutuje już za rok na salonie samochodowym we Frankfurcie nad Menem. Mowa tu o samochodzie o handlowej nazwie Macan (to indonezyjskie określenie tygrysa. Według Porsche, słowo to ma być synonimem mocy, fascynacji, dynamiki i gibkości). Jak powiedział nam Markiewicz, pojazd ten będzie miał wiele bardzo innowacyjnych rozwiązań. Jakich? To na razie tajemnica.

Także prezentowany na salonie samochodowym w Paryżu prototyp o nazwie Panamera Sport Turismo także pojawi się w sprzedaży. Prawdopodobnie już za 3 lata.

Aktualnie w salonach sprzedaży (w Polsce jest ich 4: w Poznaniu, Warszawie, Katowicach i Sopocie) można kupić nie tylko legendarną już 911 (w tym Carrerę 4 i 4S), ale także Cayenne, Caymana, Boxstera i Panamerę. I to od niedawna nie tylko za gotówkę. Podczas spotkania z nowym kierownictwem Porsche Polska, jakie odbyło się niedawno w Poznaniu dziennikarzy poinformowano o ofercie leasingowej na samochody koncernu ze Stuttgartu (911 - w leasingu 103%). To dość niespotykana oferta na rynku, szczególnie jeśli chodzi samochody o sportowej proweniencji.

Reklama

Podczas wspomnianego spotkania w Poznaniu niewielka grupka dziennikarzy miała sposobność nie tylko poznania planów Porsche Polska, ale także... spróbować własnych sił na tamtejszym torze. Do dyspozycji otrzymaliśmy Boxstera S oraz "dziewięćset jedenastkę" w wersji S, z konwencjonalnymi i ceramicznymi hamulcami.

Jazdy zorganizowali nam instruktorzy działającej od 1974 roku Porsche Sport Driving School. Było szybko, ale i bezpiecznie, co widać na naszym filmie...

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: faceci

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy