Reklama

Polska taksówka w... kosmosie

To nie żart. Jak odkrył tuż przed swoim odlotem do Stanów Zjednoczonych korespondent RMF FM Paweł Żuchowski, jedna ze szczecińskich taksówek oferuje... "transport kosmiczny".

Tak przynajmniej wynika z wpisu do ewidencji gospodarczej taksówkarza.

Pan Marek otrzymał decyzję o zmianie we wpisie z urzędu miejskiego i teraz oprócz sprzedaży warzyw i owoców oferuje również "transport kosmiczny". I to swoją małą taksówką.

Podejrzewam, że jestem jedyny w Polsce. Nie widzę możliwości, by ktoś inny jeszcze mógł świadczyć usługi kosmiczne. Zresztą legalnie nikt by chyba czegoś takiego nie założył - mówi taksówkarz.

Tak się wydaje, ale jednak jest taka możliwość. Teoretycznie w polskiej klasyfikacji działalności widnieją także wystrzeliwanie satelitów i pojazdów kosmicznych, a także transport kosmiczny pasażerów i towarów.

Reporter RMF FM Grzegorz Hatylak odwiedził szczeciński magistrat, by znaleźć autora tego dowcipu. Jak powiedział mu Tadeusz Klek z biura informacji, taksówkarz może liczyć na szybką zmianę we wpisie, który jest ważny, ale jednak nie do końca w porządku. Błąd rzeczowy, popełniony przez jednego z urzędników, ma zostać poprawiony na koszt urzędu.

A może jest właśnie tak, że jego samochód, czy też pojazd, spełnia właśnie takie kryteria i już się kwalifikuje do pojazdu kosmicznego. Może prędkości, jakie osiąga taksówka albo ceny są kosmiczne - śmieje się Klek.

Reklama

RMF/INTERIA
Dowiedz się więcej na temat: transport | RMF FM | RMF | transport kosmiczny | taksówka

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy