Reklama

Polo sedan już w Chinach!

Volkswagen rozpoczął sprzedaż w Chinach polo sedan. Pojazd ten kosztuje około 100 tys. yuanów (12 tys. USD). Nowe auto ma pozwolić na utrzymanie przez VW pozycji lidera na chińskim rynku.

W ubiegłym roku Volkswagen sprzedał 260 tys. samochodów w Chinach, jednak po przystąpieniu tego kraju do Światowej Organizacji Handlu rynek chiński został bardziej zliberalizowany, przez co dostęp do rynku ma coraz więcej konkurentów.

Polo w wersji trójbryłowej zadebiutowało na salonie samochodowym w Sao Paulow Brazylii. Pojazd ten mierzy 4.179 mm długości. Jest więc o 28,2 mm dłuższy od wersji europejskiej. Bagażnik ma 432 litrów pojemności. Nowa wersja polo napędzana jest silnikami o pojemności 1,6-litra (74 kW / 101 KM) lub 2,0-litrowym (85 kW / 115 PS).

Reklama

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pojazd | Volkswagen | polo

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy