Reklama

Policji już nie uciekniesz

Dotychczas kierowcy taktujący przepisy drogowe w mocno wybiórczy sposób, oprócz skupiania się na drodze, musieli też wypatrywać w lusterku nieoznakowanych policyjnych radiowozów i lustrować wzrokiem pobocze w poszukiwaniu "suszarek" i fotoradarów.

By ułatwić sobie zadanie wielu z zainwestowało w CB radia, inni postanowili zamontować w sowich autach antyradary, których używanie na terenie naszego kraju jest zabronione. Niestety, ku rozpaczy kierowców, żadne z tych urządzeń nie jest w stanie uchronić ich przed kontrolą z powietrza.

Reklama

Mało kto wie, że od kilku tygodni, rotacyjnie, w różnych regionach kraju, służy policyjny śmigłowiec Sokół wyposażony w urządzenie do mierzenia prędkości. Zamontowany na pokładzie radar rejestruje wykroczenia nieodpowiedzialnych kierowców, a obraz z jego ekranu - drogą radiową - przekazywany jest do radiowozów na ziemi. Śmigłowiec to bardzo skuteczny sposób na walkę z piratami drogowymi. Duża prędkość rozwijana przez maszynę sprawia, że nie są jej w stanie uciec nawet motocykliści, wysoka mobilność powoduje, że kierowcom nie pomaga informowanie się o kontroli za pomocą radia CB.

Zobaczcie na filmie, jak działa najnowszy policyjny sprzęt:

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: policja | Nie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje