Policjanci odzyskali skradzione auta o wartości miliona zł

Trzy luksusowe samochody skradzione w Niemczech odzyskali policjanci z komendy wojewódzkiej w Katowicach oraz funkcjonariusze z Będzina. Dwa Mercedesy i jedno BMW warte w sumie około miliona złotych były ukryte w garażu w Czeladzi. Jedno z aut było już częściowo zdemontowane.

W związku z tą sprawą zatrzymano trzech obywateli Białorusi, którzy odpowiedzą za paserstwo.

"Luksusowe samochody zostały odnalezione przez śledczych w jednym z garaży w Czeladzi. Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Samochodową Wydziału Kryminalnego KWP Katowice współpracowali z kryminalnymi z Będzina. Mundurowi odzyskali pojazdy marki: mercedes AMG, mercedes GLE 350 oraz BMW 540i, które zostały skradzione w Niemczech" - podała we wtorek śląska policja.

Jak dodają funkcjonariusze, na gorącym uczynku zatrzymano trzech mężczyzn - obywateli Białorusi w wieku 45, 43 i 31 lat. Jeden z odnalezionych samochodów był już częściowo zdemontowany, a jego części z usuniętymi cechami identyfikacyjnymi przygotowywano do transportu.

Reklama

O losach zatrzymanych zdecyduje sąd, do którego trafił wniosek o aresztowanie całej trójki. Za paserstwo grozi im kara do 5 lat więzienia. Policjanci nie wykluczają, że w tej sprawie zostaną zatrzymane kolejne osoby.


PAP
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy