Policja odzyskała kradzione auta o wartości miliona zł!

Zielonogórscy policjanci odzyskali sześć samochodów skradzionych kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Do sprawy zatrzymano trzy osoby. Łączna wartość odzyskanych pojazdów to ok. milion złotych!

Praca operacyjna policjantów sekcji kryminalnej pozwoliła na ustalenie, że na jednym z zielonogórskich parkingów mogą znajdować się samochody skradzione kilka dni wcześniej na terenie Niemiec. Na miejscu zabezpieczono sześć samochodów, które figurowały w policyjnych bazach danych jako utracone, a jak się później okazało, skradzione zostały  w ciągu ostatnich trzech miesięcy na terenie Niemiec - ostatni z nich trzy dni temu.

Pojazdy zostały zabezpieczone i przewiezione na parking strzeżony. Były to samochody marki Fiat typu bus, dwa pojazdy tzw. kampery i ciężarowy Mercedes  wyposażony w podnośnik hydrauliczny. Ponadto podczas przeszukania pomieszczeń znajdujących się na terenie parkingu, policjanci znaleźli także części samochodowe od innych skradzionych pojazdów.

Reklama

Na miejscu policjanci zatrzymali do wyjaśnienia trzech mężczyzn, w tym właściciela parkingu. Zatrzymani to zielonogórzanie w wieku od 33 do 63 lat - jeden z nich był wcześniej notowany przez Policję. Przeprowadzone czynności procesowe z udziałem zatrzymanych pozwoliły na przedstawienie im zarzutów paserstwa mienia o znacznej wartości. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do nawet 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją Prokuratora Rejonowego wszyscy zostali objęci policyjnym dozorem, a jeden z zatrzymanych dodatkowo musiał wpłacić poręczenie majątkowe w kwocie 35 tys. zł. Policjanci będą wyjaśniać okoliczności kradzieży, a także ustalać skąd pochodzą znalezione na parkingu części innych pojazdów.

Sprawa jest prowadzona pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze.


INTERIA.PL/Policja
Dowiedz się więcej na temat: złodzieje samochodów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy