Reklama

O jedyne 0,008 sekundy

W inauguracyjnym wyścigu Ceska Poijstovna Skoda Octavia Cup Mateusz Lisowski wystartuje z drugiego pola.

W dzisiejszych kwalifikacjach zawodnik z Polski zajął drugą lokatę, przegrywając o 0,008 sekundy z kolegą z teamu Milanem Kusym Jr.

Kwalifikacje rozegrane na torze Automotodrom Brno poprzedzone zostały dwiema sesjami treningowymi. Jedna z nich rozegrana została w piątek, druga odbyła się bezpośrednio przed czasówką.

Po wczorajszych problemach w lewym amortyzatorem, w trakcie sobotnich treningów również wystąpiły kłopoty z zawieszeniem. Na szczęście zespół DHL Autocentrala zdołał na czas ustawić set up Skody.

Reklama

Zmagania w 30-minutowej czasówce tradycyjnie miały bardzo wyrównany przebieg. W 1 sekundzie znalazło się ostatecznie pięciu zawodników, w tym trzech z teamu z Hlucina.

Jedyny w stawce Polak swoje najszybsze okrążenie toru w Brnie przejechał w czasie 2:23,027. Wynik ten byłby zapewne lepszy o ponad 1,5 sekundy, gdyby nie jeden z wyprzedzanych zawodników, który przyblokował Mateusza Lisowskiego. Debiutujący w pucharze Kusy był minimalnie szybszy i to on wystartuje z pole position w pierwszym z dwóch wyścigów pierwszej rundy Octavia Cup. Z drugiej linii pojadą jutro Jan Dostal oraz Ales Jirasek. Pierwszy wyścig rozegrany zostanie o godzinie 10.20.

Mateusz Lisowski: - Już od wczoraj mieliśmy kłopoty z lewym amortyzatorem. Po zmianie na nowy również pojawił się ten sam problem. Na szczęście do momentu rozpoczęcia kwalifikacji moim mechanikom udało się uporać z samochodem. Set up na czasówce miałem już zadowalający, ale rezultat mógł być lepszy. Zabrakło 0,008 sekundy, co mówi samo za siebie. Na ostatnim szybkim okrążeniu zostałem przyblokowany, przez co teraz czuję niedosyt. Niemniej jednak z drugiego miejsca lepiej się atakuje, tak więc wyścig zapowiada się interesująco. W ostatniej ubiegłorocznej eliminacji rozegranej na torze Brnie do wygranego przeze mnie wyścigu też startowałem z drugiego pola. Poza tym wewnętrzne pole, z którego wystartuję też jest tutaj bardzo korzystne. Mój nowy kolega z teamu, Milan Kusy, jest bardzo dobrym kierowcą, ale wiedziałem o tym już wcześniej, zanim pojawił się tutaj w Brnie.

I runda Ceska Pojistovna Skoda Octavia Cup 2009 - Automotodrom Brno

Kwalifikacje

1. Milan Kusy (CZ) DHL Autocentrala  2:23,019
2. Mateusz Lisowski (PL) DHL Autocentrala + 0,008
3. Jan Dostal (CZ) VEKRA Racing + 0,257
4. Ales Jirasek (CZ) Autocentrala +0,636
5. Milan Vankat (CZ) MV Racing + 0,933
INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: milan | skoda | Skoda Octavia | Mateusz Lisowski

Reklama

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy