Reklama

Nowy sposób na złodzieja! (film)

Sześć samochodów - wabików na złodziei, naszpikowanych kamerami - pojawiło się w centrum Warszawy. Niebawem takie auta zaparkują w całym mieście - zapowiada "Życie Warszawy".

Tak stołeczni policjanci chcą walczyć z plagą kradzieży samochodów w Warszawie. W pierwszym kwartale tego roku ze stołecznych ulic zniknęło aż 655 aut - o 20 procent więcej niż rok wcześniej. Najczęściej złodzieje kradną toyoty, a także volkswageny, fiaty i audi.

Zrabowane auta są rozbierane i sprzedawane na części. Aby zmniejszyć liczbę takich zdarzeń, policjanci ustawiają w mieście auta pożyczone od dealerów.

Wcześniej montują w nich kamery, instalują je także np. na okolicznych budynkach czy na drzewach i obserwują pojazd. Obraz przesyłany jest do komendy w Śródmieściu.

Reklama

Jedno z takich aut ustawili w czwartek przy ul. Wareckiej. Toyota-pułapka skusiła w poniedziałek w nocy Waldemara K. Mężczyzna wybił szybę w aucie i ukradł nawigację. Policjanci zatrzymali go kilkanaście metrów od samochodu. Insp. Adam Mularz, komendant stołeczny policji zapowiada, że pułapki będą ustawiane w całej Warszawie - pisze "ŻW.

A poniżej, na filmie, inny sposób na złodzieja

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: złodziej | Auta | policja | film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama