Reklama

Nowy opel vectra!

Na samochód ten czekano dość długo. I wreszcie doczekano się. Na zdjęciach prezentujemy po raz pierwszy nowego opla vectrę, który swoją światową premierę będzie mieć podczas salonu samochodowego w Genewie w marcu 2002 roku. Nowa vectra charakteryzuje się bardzo opływową karoserią (przypominającą nieco nadwozie astry coupe), obszernym wnętrzem i nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Tutaj duże zdjęcia nowego opla/vauxhalla.

Vectra nowej generacji do produkcji trafi w styczniu 2002 roku. Wytwarzana będzie w "zielonej" fabryce w Russelsheim, najnowocześniejszych tego typu zakładach na świecie. Od kwietnia przyszłego roku jej produkcja ma ruszyć także w zakładach Vauxhalla w Wielkiej Brytanii Koszt inwestycji związany z nowym Oplem wyniósł 800 milionów Euro.

Vectra produkowana będzie w kilku wersjach silnikowych - jednostkami benzynowymi o mocy od 124 do 147 KM i "dieslami" o mocy od 100 do 125 KM. Skrzynie biegów to tradycyjne 5-stopniowe manualne, 5-stopniowe automatyczne i - po raz pierwszy w vectrach - sekwencyjne.

Reklama

Jak przystało na nową konstrukcję, opel vectra model 2002 naszpikowany będzie nowinkami technicznymi - m.in. systemem ESPPlus a także nowej konstrukcji płytą podłogową zbudowaną z ... aluminium i magnezu. .

W przyszłości obok liftbacka i sedana w produkcji pojawią się także inne wersje nadwoziowe - kombi i być może coupe. Rozszerzona zostanie także gama opcji silnikowych. Wszystko po to aby vectra powróciła na pozycję lidera w segmencie samochodów klasy średniej. Czy to się jej uda? Czy wygra konkurencję z lepiej sprzedającymi się jak do tej pory takimi samochodami jak laguna, mondeo, citroen C5, volkswagen passat? Jak sądzicie?

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: coupe | Opel | Vectra | Opel Vectra

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy