Reklama

Niemieckie auta najlepsze!

Okazuje się, że dopłaty do samochodów nowych, do których polski rząd podchodzi wyjątkowo opornie (program taki rusza niedługo nawet w Rosji!), to bardzo skuteczny sposób na pobudzenie branży motoryzacyjnej.

Doskonale świadczyć mogą o tym wyniki sprzedaży samochodów za naszą zachodnią granicą. Prognozy na rok 2009 były w Niemczech bardzo sceptyczne. Wszyscy spodziewali się załamania rynku. Po wprowadzeniu premii wrakowej sytuacja zmieniła się jednak, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Ubiegły rok zamknął się w Niemczech wynikiem 3,8 mln sprzedanych nowych pojazdów, co stanowi wzrost w stosunku do roku 2008 aż o 750 tysięcy egzemplarzy.

Co ciekawe, w pierwszej dziesiątce najpopularniejszych samochodów nie znalazł się ani jeden pojazd produkcji francuskiej, włoskiej czy japońskiej!

Najpopularniejszym autem wybieranym za Odrą, co zapewne nikogo nie dziwi, okazał się być volkswagen golf. Drugi wynik zanotował jego mniejszy brat, model polo. Miejsce trzecie i czwarte przypadło w udziale Oplowi, a dokładniej astrze i corsie. Piąte miejsce zajęło Audi z modelem A4. Miejsca szóste i siódme okupuje BMW. Nieco wyżej uplasowała się "trójka", zaraz za nią sklasyfikowano "jedynkę".

Ósma pozycja przypadła Mercedesowi klasy C. Zaraz za nim sklasyfikowano forda focusa. Na ostatnim z czołowych miejsc znalazł się kolejny produkt Mercedesa - klasa E.

Z tego ostatniego wyniku panowie z Mercedesa mogą być dumni. Trzeba pamiętać, że nowa klasa E pojawiła się na rynku dopiero w połowie roku. Najwięcej powodów do radości ma jednak Volkswagen, koncernowi przypadły bowiem aż trzy z dziesięciu czołowych miejsc (golf, polo, A4).

Warto dodać, że dwa modele tej firmy znalazły się również w zestawieniu najchętniej kupowanych aut w krajach Unii Europejskiej. Golf z wynikiem 571,838 sztuk okazał się być niekwestionowanym królem. Polo (sprzedano 282,780 sztuk) zajęło ósmą pozycję.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: niemiecki | Niemcy | polo | Auta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy