Lepsze niż leasing?

Z punktu widzenia przedsiębiorcy największą zaletą firmowego auta jest możliwość robienia kosztów. Największą wadą jest natomiast fakt, że nader często samochody faktycznie je generują...

Oprócz paliwa i rat leasingowych/kredytowych trzeba też płacić za np. okresowe przeglądy, zmieniać opony na zimowe itp. Okazuje się jednak, że są pewne sposoby by minimalizować koszty obsługi nie rezygnując z przyjemności jazdy fabrycznie nowym pojazdem. Jedną z nich jest np. wynajem średnioterminowy.

Wynajem średnioterminowy - Medium Term Rental (MTR) - to rozwiązanie pośrednie pomiędzy klasycznym wynajem długoterminowym, a wynajmem dziennym. W praktyce oznacza korzystanie z najmu przez okres od 1 do 23 miesięcy.

Usługa wynajmu średnioterminowego jest wciąż dość niszowym rozwiązaniem, oferowanym przez nielicznych uczestników rynku flotowego w Polsce. Jednak jej kształt jest odzwierciedleniem oczekiwań klientów, dla których wynajem dzienny jest zbyt drogą usługą, a wynajem długoterminowy za mało elastyczną - wyjaśnia Roman Świderski, Kierownik Wynajmu Średnioterminowego w firmie Express S.A.

Usługa wynajmu średnioterminowego obejmuje pełen pakiet usług związanych z użytkowaniem samochodu: jego serwisowanie wraz z ubezpieczeniem, rozliczanie szkód komunikacyjnych, zapewnienie auta zastępczego na czas awarii, a także zintegrowane raportowanie. Dlatego wynajem średnioterminowy jest odpowiednim rozwiązaniem dla każdej wielkości przedsiębiorstwa, w tym także małych i średnich firm, które nie muszą angażować środków finansowych na zakup samochodów. Usługa pozwala na szybkie rozwiązanie problemu z transportem pracowników lub zapewnieniem środka komunikacji dla reprezentantów firmy w określonym czasie.

W przypadku wynajmu średnioterminowego firma nie ponosi kosztów wpłaty wstępnej jak przy klasycznym leasingu, a samo zobowiązanie nie trwa tak długo jak przy typowym najmie długoterminowym. Wynajem średnioterminowy samochodu klasy kompaktowej na przykładzie modelu hyundai i30 kosztuje 1799 zł netto. Miesięczny limit przebiegu to 2500 km.

Masz sugestie, uwagi albo widzisz błąd?
Dołącz do nas