Reklama

Kubica z "20"

Robert Kubica wystartują w 45. Rallye Antibes Cote d'Azur, przedostatniej rundzie mistrzostw Europy. Na liście zgłoszeń jest w sumie pięć polskich załóg.

Oprócz Kubicy, który pojedzie Renault Clio S1600 wystartują Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000), Maciej Oleksowicz (Ford Fiesta S2000), Szymon Ruta (Peugeot 207 S2000) oraz Łukasz Witas (Renault Clio R3).

Reklama

Z numerem 1 pojedzie Sołowow, wicemistrz Europy z ubiegłego roku, który aktualnie w klasyfikacji generalnej ME jest na siódmej pozycji z dorobkiem 63 pkt. Piąty jest Oleksowicz - 72 pkt, a prowadzi Włoch Luca Rossetti (Fiat Punto Abarth S2000) - 149 pkt. Kubica otrzymał numer startowy 20.

Polak nie walczy w mistrzostwach Europy o punkty, start traktuje treningowo przed końcowymi w sezonie 2010 wyścigami Formuły 1. Kubica po raz drugi wynajmuje samochód ze stajni Erreffe Rally Team. Na początku września jadąc tym samym samochodem triumfował w klasie A6 w rajdzie Rally del Friuli e delle Alpi Orientali, trzeciej rundzie rajdowego Pucharu Włoch.

W sumie do startu w Antibes zgłoszono 47 załóg. Rajd rozpoczyna się w Juan les Pins w piątek, 15 października o godz. 17.00. Meta w niedzielę od 16.20. Trasa rajdu ma 922,1 km w tym 260,3 km to 14 odcinków specjalnych, w tym klasyki znane od lat z Rajdu Monte Carlo - Col de Bleine, Roquesteron, Turini. Zapraszamy na film z ubiegłorocznej edycji rajdu

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robert Kubica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama