Reklama

"Kajtek" najszybszy. Dwa "kapcie" Sołowowa

Kajetan Kajetanowicz (Subaru) wygrał 7. Rajd Lotos Baltic Cup, pierwszą tegoroczną eliminację mistrzostw Polski i objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajął Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX) ze stratą 36,7 s, a trzecie wicemistrz Polski z ubiegłego roku Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000) - strata 2.13,0.

Sołowow, który prowadził po pierwszym dniu rajdu, w niedzielę miał pecha. Wyjechał na trasę jako pierwszy, ale dwa razy złapał "kapcia", a na początku jechał w gęstym, padającym śniegu. W efekcie stracił do Kajetanowicza ponad dwie minuty.

Z dwunastu rozegranych odcinków specjalnych Kajetanowicz wygrał pięć, w tym trzy niedzielne. Drugiego dnia imprezy doskonale pojechał także Bębenek, triumfator trzech pozostałych niedzielnych odcinków specjalnych.

Reklama

W sezonie 2011 zaplanowano siedem eliminacji rajdowych mistrzostw Polski, z których jedna odbędzie się za granicą - Rally Kosice na Słowacji. Do kalendarza wrócił Rajd Karkonoski, ale wypadły czeska Bohemia i Warszawski.

Wyniki Rajdu Lotos:

1. Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza)     1:49.30,7
2. Michał Bębenek (Mitsubishi Lancer Evo IX)  strata 36,7 s
3. Michał Sołowow (Ford Fiesta S2000)        2.13,0
4. Zbigniew Staniszewski (Mitsubishi Lancer Evo IX) 3.51,0
5. Tomasz Kuchar (Mitsubishi Lancer Evo V)     4.01,4
6. Mariusz Stec (Mitsubishi Lancer Evo IX)     6.04,7

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów. Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Ford | lotos | Lotos S.A. | Subaru | Mitsubishi | Kajetan Kajetanowicz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje