Kajetanowicz najszybszy. Zobacz zdjęcia z prologu

Broniący tytułu mistrza Polski Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał dwa odcinki specjalne inaugurujące 40. Rajd Świdnicki (dawny Elmot), drugą rundę mistrzostw Polski - dwukrotnie przejeżdżany ulicami miasta prolog o długości 3,75 km.

W pierwszym przejeździe Kajetanowicz uzyskał rezultat 2.19,9. Drugie miejsce zajął Maciej Rzeźnik (Peugeot 207 S2000) tracąc 0,5 s, a trzecie Grzegorz Grzyb (Peugeot 207 S2000) - strata 2 s.

W drugiej próbie mistrz Polski miał czas 2.19,0, drugi był Wojciech Chuchała (Subaru Impreza) ze stratą 0,7 s, a trzeci Grzyb - 1,7 s.

Po dwóch OS-ach prowadzi Kajetanowicz - 4.38,9, przed Chuchałą - strata 2,9 s, trzeci jest Rzeźnik - 4,1 s. Tomasz Kuchar (Subaru Impreza) traci już do lidera ponad 14 s.

Trasa 40. edycji imprezy liczy ponad 260 km, w tym 14 OS-ów o łącznej długości 188 km.

- "Wrażenia po dzisiejszych próbach niesamowite" - powiedział Kajetan Kajetanowicz. "Bardzo się cieszę, że wygraliśmy dwa pierwsze odcinki. Było bardzo dużo kibiców przy trasie, jechaliśmy w szpalerze ludzi. To naprawdę ekscytujące! Żywiołowy doping dodaje nam sił. Dzięki temu jedziemy jeszcze szybciej, a adrenalina uwalnia dodatkowe pokłady mocy. Jutro też mam zamiar pojechać szybko".

W klasyfikacji generalnej mistrzostw Polski prowadzi Kajetanowicz - 45 pkt, zwycięzca pierwszego w sezonie Rajdu Baltic Lotos. Drugi jest Kuchar - 32 pkt, a trzeci Rzeźnik - 22 pkt.

W ubiegłym roku Rajd Świdnicki został przerwany na trzy odcinki specjalne przed metą z powodu tragedii. Z trasy wypadł jadący Hondą Civic Sylwester Olszewski. W wyniku odniesionych obrażeń 31-letni kierowca zmarł.