Reklama

Jarosław Wałęsa walczy o życie

Europoseł PO Jarosław Wałęsa został w piątek ranny w wypadku motocyklowym w miejscowości Stropkowo pod Sierpcem (Mazowieckie). Z urazem wielonarządowym trafił do szpitala w Płocku.

Wałęsa został zabrany do szpitala w Płocku przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego (LPR).

Reklama

Dyrektor LPR Robert Gałązkowski powiedział PAP, że Wałęsa z urazem wielonarządowym został przetransportowany do placówki w Płocku.

Rafał Sułecki z Mazowieckiej Komendy Policji mówił PAP, że europoseł jest w stanie ciężkim.

Jak poinformował rzecznik sierpeckiej straży pożarnej, Wałęsa kierując motocyklem honda zderzył się z toyotą rav4. Według Sułeckiego kierowca toyoty wymusił pierwszeństwo, włączając się w tym samym kierunku do ruchu. Wałęsa nie zdążył wyhamować i zderzył się z toyotą. Droga krajowa nr 10 Toruń - Warszawa jest zablokowana.

***

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał po godz. 19.30 ze szpitala w Płocku rannego w wypadku Jarosława Wałęsę. Helikopter w ciągu ok. 20 min. ma dotrzeć do warszawskiego szpitala na Szaserów.

Według wstępnych ustaleń, do wypadku w Stropkowie pod Sierpcem doszło, gdy stojący na poboczu drogi samochód toyota rav4 włączał się do ruchu. Wtedy nastąpiło zderzenie z poruszającym się drogą motocyklem honda kierowanym przez Jarosława Wałęsę.

Na miejscu wypadku przeprowadzane są oględziny. Zabezpieczono oba pojazdy. Na miejscu wypadku oczekiwany jest biegły z zakresu ruchu drogowego.

***

Po ustabilizowaniu funkcji życiowych ranny w wypadku drogowym Jarosław Wałęsa zostanie poddany operacji kręgosłupa - poinformował w piątek wieczorem rzecznik Wojskowego Instytutu Medycznego Piotr Dąbrowiecki.

"Jak tylko ustabilizujemy jego funkcje (życiowe), przystąpimy do wykonywania niezbędnych zabiegów operacyjnych" - powiedział na briefingu prasowym przed warszawskim szpitalem przy ul. Szaserów Dąbrowiecki.

"Pan Jarosław Wałęsa trafił do naszego szpitala transportem lotniczym. W tej chwili przebywa w klinicznym oddziale intensywnej terapii. Stabilizujemy jego funkcje życiowe. Jest we wstrząsie krwotocznym z powodu urazu wielonarządowego" - powiedział lekarz. Jak zaznaczył, jako pierwsza wykonywana będzie operacja na kręgosłupie. "Dalsze - to jest kwestia odroczonych zabiegów, które będziemy wykonywali w miarę możliwości, jeżeli stan pacjenta na to pozwoli" - zaznaczył.

Zastrzegł, że przeprowadzenie operacji kręgosłupa jest uzależnione od ustabilizowania sytuacji pacjenta. Lekarz wyjaśnił, że Jarosław Wałęsa doznał urazu masywnego kręgosłupa, który trzeba leczyć operacyjnie.

Według niego, lekarze myślą o przeprowadzeniu operacji jeszcze w nocy z piątku na sobotę. Wyjaśnił, że wstrząs krwotoczny, którego doznał Jarosław Wałęsa, "jest bardzo poważny, ale u każdego pacjenta przebiega inaczej". Według rzecznika, pacjent doznał urazów ud, miednicy, ramion.

"W momencie, kiedy wypadkowi ulega motocyklista i nic go nie chroni to tak naprawdę wszystkie jego narządy są zagrożone urazem, także jest w poważnym stanie w tej chwili" - powiedział. Jarosław Wałęsa jest nieprzytomny.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: europoseł | Jarosławie | jaroslaw | Życie | "Wałęsa" | 'Wałęsa'

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje