Reklama

i-MIEV w Paryżu

Na salonie samochodowym w Paryżu Mistubishi zaprezentuje europejską wersję swojego samochodu elektrycznego o nazwie I-MiEV.

Niewielki miejski pojazd jest w stanie pomieścić czwórkę dorosłych pasażerów. Auto napędzane jest umieszczonymi w kołach silnikami elektrycznymi, źródłem prądu są 22 litowo-jonowe akumulatory umieszczone pod podłogą pojazdu. Pełne ładowanie baterii trwa około 7 godzin. Za pomocą specjalnej, trójfazowej ładowarki, w 25 minut akumulatory podładować można do 80% ich pojemności. I-MiEV zaprojektowany został w taki sposób, by bez większych problemów można w nim było zastosować również napęd hybrydowy oraz, w przyszłości, ogniwa paliwowe.

Auta, które już od lipca zeszłego roku, w ramach testów, dostarczane były głównym klientom korporacyjnym Mitsubishi na rynku japońskim, w europejskiej sieci sprzedaży (w tym również w Polsce) pojawią się jeszcze przed końcem roku. Wtedy również poznamy ich ceny.

Zostań fanem naszego profilu na Facebooku. Tam można wygrać wiele motoryzacyjnych gadżetów, oraz już niebawem... samochód na weekend z pełnym bakiem! Wystarczy kliknąć w "lubię to" w poniższej ramce.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Paryż

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje